ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.09.2021

У першій половині вересня на європейському ринку нафти спостерігається висхідний тренд

У першій половині вересня на європейському ринку спостерігається висхідний тренд. Нафта сорту Brent додала в ціні 3,8%, або 3 дол. США/бар. (16.09.2021 р. відносно 01.09.2021 р.). Тиск на   котирування нафти надає скорочення обмежень ОПЕК+ на видобуток нафти на 400 тис. бар/добу кожного місяця з 1 серпня до повного виходу з встановлених обмежень, а також відновлення роботи після урагану «Іда» в Мексиканській затоці. Зауважимо, на морських свердловинах в Мексиканській затоці видобуається близько 17% всього видобутку США.

Підтримку цінам на нафту надали дані щодо суттєвого скорочення комерційних запасів нафти в США в період дії урагану «Іда» та після нього. Так, за даними управління енергетичної інформації, за тиждень, що завершився 12 вересня, запаси сирої нафти в США знизились на 6,4 млн. бар.

Додаткову підтримку надав об’явлений форсмажор від Royal Dutch Shell Plc у відношенні частини поставок нафти через пошкодження, завдані ураганом – недоступними для видобутку стали близько 1,4 млн. бар/добу. Не встигли нафтовидобувні компанії оговтатись від «Іди», прийшов шторм «Ніколас», що не дає повноцінно відновити роботу. Станом на 16 вересня, біля чверті обсягів нафти в Мексиканській затоці досі не доступні для видобутку.