Міністр енергетики України Герман Галущенко звернувся до міністрів енергетики держав-членів ЄС під час неформального засідання, що проходить сьогодні в Празі.
Герман Галущенко висловив вдячність за солідарність та підтримку і звернувся з пропозицією запровадити координацію такої взаємодії на рівні міністрів.
«Ця війна не тільки проти України. Ця війна проти Європи, усіх нас і наших цінностей. Потрібна координація нашої співпраці, в тому числі вашої допомоги та підтримки енергетичного сектору, який зазнає нищівних руйнувань від російських ракетних атак, на рівні профільних міністрів», – зазначив Міністр енергетики України.
Герман Галущенко наголосив, що енергетична інфраструктура України постійно зазнає уражень від російських обстрілів з початку військового вторгнення, а 10-11 жовтня значно постраждала від ракетних ударів безпрецедентного масштабу. Так само і сьогодні відбуваються обстріли енергетичної інфраструктури.
«Постраждало до 30% енергетичної інфраструктури. Це особливо цинічно, оскільки сталося напередодні зими, буквально за лічені дні до початку опалювального сезону», – зазначив Міністр, додавши що цим енергетичним терором проти України росія також посилює енергетичний тиск на Європейський Союз, адже через масований обстріл енергетичного сектору Україна була змушена зупинити експорт електроенергії в ЄС.
Російський енергетичний шантаж доповнюється ядерним тероризмом, адже Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, залишається під російською військовою окупацією.
«Така гібридна атака не може і не повинна залишитися без відповіді. Треба ще більше посилювати тиск на агресора», – наголосив Герман Галущенко.
За його словами, гідною відповіддю стало би запровадження санкцій проти російської ядерної промисловості.
«Світ надто залежить від російських ядерних технологій. Нам потрібно покласти край домінуванню країни-терориста в цій сфері. Треба розробити і ввести обмежувальні заходи щодо «росатому». Крім того, ми пропонуємо призупинити права росії в МАГАТЕ», – зазначив Міністр.
Водночас необхідно мінімізувати фінансові надходження росії від викопного палива. «Потрібно скоротити потік доходів росії від викопних енергоресурсів. З початку війни виплати ЄС за російське паливо перевищили 100 мільярдів євро. Ми закликаємо наших міжнародних партнерів відкрити ескроу-рахунок і перенаправляти платежі за російський газ на відновлення і відбудову зруйнованої росією української інфраструктури», – заявив Міністр.
www.kmu.gov.ua