Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.06.2024

ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ: Цінові тенденції на ринку олійних культур

На українському ринку олійних культур (соя, соняшник та ріпак) відзначається різноспрямованість цінових трендів. Так, наприклад, соєві боби впродовж останнього тижня травня демонстрували зниження. Досить висока кількість пропозиції з країн Південної Америки, де завершується збиральна кампанія сої, тисне на ціни. Як результат, попит на українську сою почав знижуватись. Разом з тим, відмічаються продажі вітчизняної олійної культури до країн Європи.

Що ж стосується ринку ріпаку, то тут спостерігається зростання експортних цін на новий урожай. Підтримка тренду надійшла з різних торгових майданчиків. За даними інформаційних джерел, експерти MARS у травневому звіті знизили прогноз урожайності ріпаку в ЄС, порівняно з оцінками квітня, з 3,26 т/га до 3,21 т/га. Також несприятливі погодні умови затримують сівбу каноли в Канаді, що підтримує біржові ціни на олійну культуру. Своєю чергою, в Австралії стан посівів покращується завдяки опадам.

На українському ринку соняшника також спостерігається підвищення цін як в експортному сегменті, так і внутрішньому. Запаси олійної культури знаходяться на своїх лімітах перед новим сезоном. Додатковим фактором підтримки стали й валютні коливання щодо гривні. Експортні ціни на соняшникову олію зростали, що було обумовлено скороченням кількості пропозиції та аналогічним ціновим трендом на світовому майданчику рослинних олій.

 

Мирослава Шимкова,

заступниця начальниці відділу – головна експертка відділу ринків АПК, хімічної промисловості та товарів народного споживання ДП «Держзовнішінформ»

 

Замовити послугу можна тут