Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 18.03.2021

Держенергоефективності та Посольство ОАЕ в Україні розглянули напрями співпраці України та ОАЕ у «зеленій» енергетиці

Про напрями співпраці України та ОАЕ у «зеленій» енергетиці йшлося на зустрічі т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури та Надзвичайного і Повноважного Посла ОАЕ в Україні Салема Ахмед Аль-Каабі.

Перемовини відбулися у світлі нещодавнього офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Об’єднаних Арабських Еміратів у лютому цього року.

«Україна цінує партнерство із такою потужною державою, як Об’єднані Арабські Емірати. Взаємовигідними напрями для спільної роботи є «зелена» енергетика, декарбонізація та енергоефективність», – повідомив на початку зустрічі Костянтин Гура.

Так, Держенергоефективності вже розвиває партнерство із Міністерством енергетики та промисловості ОАЕ в рамках укладеного Меморандуму в 2017 році.

Крім цього, у м. Абу-Дабі (ОАЕ) базується всесвітньо відоме Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA), до Статуту якого приєдналася Україна у 2018 році. Відповідний закон було розроблено Держенергоефективності.

Також Агентство має продуктивний досвід співпраці із експертами IRENA щодо розробки «зелених» аукціонів, організації спільних міжнародних конференцій з відновлюваної енергетики. Щороку делегація України бере участь у засіданнях Асамблеї IRENA.

«Сучасні глобальні зміни вимагають від країн мобілізації все більших зусиль для сталого розвитку та «зеленого» переходу. Україна також обрала цей шлях. У цих напрямах ми маємо низку законодавчих ініціатив, а також розроблені фінансові інструменти (зелені облігації, Фонд декарбонізації, Фонд зелених інвестицій, UAMAP – карту інвестиційних потенційних проєктів», – повідомив Костянтин Гура та актуалізував інформацію про стан, пріоритетні напрями та напрацювання Держенергоефективності.

У свою чергу, Посол Салем Ахмед Аль-Каабі наголосив на необхідності посилення партнерства та обміну досвідом для потенційних взаємовигідних проектів та інвестицій.

Як відомо, ОАЕ відомі значними ресурсами нафти і газу, але ця держава також розвиває «чисту» енергетику. Так, ціль Енергетичної стратегії ОАЕ до 2050 р. – досягти щонайменше 44 % «чистої» енергії в енергобалансі.

Саме в ОАЕ реалізується відомий і унікальний проект – будівництво міста Масдар. Це одне із найбільш сталих міст у світі, де застосовуються інноваційні рішення щодо ефективного споживання енергоресурсів, води, зменшення відходів.

Підбиваючи підсумки, сторони домовилися щодо:

важливості продовження співпраці із Міністерством енергетики та промисловості ОАЕ;

презентації бізнес-середовищу ОАЕ потенційних інвестиційних проєктів «зеленої» енергетики та енергоефективності;

розглянути можливості участі бізнесу та фондів ОАЕ у створенні Фонду зелених інвестицій в Україні.

Джерело: Урядовий портал.