Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 19.06.2020

Держводагентство розробляє дорожню карту стратегічних заходів по боротьбі із маловоддям

«У Держводагентстві спільно з науковцями, представниками громадських організацій та експертами розробляється дорожня карта стратегічних заходів по боротьбі із маловоддям», – зазначив Михайло Хорєв 18 червня під час засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України, створеної розпорядженням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Зокрема, Михайло Хорєв проінформував про поточний стан поверхневих водних об’єктів: «Водогосподарськими організаціями, які належать до сфери управління Держводагентства, забезпечено постійний моніторинг водогосподарської ситуації. У разі потреби, здійснюється оперативне коригування встановлених режимів роботи водних об’єктів з урахуванням водогосподарської та гідрометеорологічної обстановки та інтересів зацікавлених сторін».

Серед іншого, керівник Держводагентства зупинився на прогнозі забезпеченості населення та секторів економіки України водними ресурсами протягом 2020 року.

Зокрема, наголосив: «Хоча опади протягом травня-червня сприяли покращенню ситуації, а саме призупинилося різке зниження водності на рівнинних річках, у разі настання тривалого періоду з високими температурами повітря протягом літньо-осіннього періоду, питання ощадливого використання водних ресурсів та застосування положень статті 45 Водного кодексу України залишаються актуальними».

Резюмуючи, Михайло Хорєв додав, що поточна гідрологічна ситуація у річкових басейнах різна і швидко змінюється залежно від гідрометеорологічних умов, що вказує на те, що секторам економіки та ОТГ необхідно мати план дій як щодо управління ризиками затоплення, так і щодо управління посухами.

Джерело: Урядовий портал.