Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.03.2021

Ігор Петрашко та Керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне обговорили реформу корпоративного управління в державних компаніях

2 березня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зустрівся з Керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Також у зустрічі взяли участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді та заступник Голови ЄБРР в Україні Марк Магелецький.

Учасники обговорили питання вдосконалення законодавства України з корпоративного управління, розвиток ринків капіталу та стан імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ЄБРР щодо запобігання корупції й сприяння прозорому і ефективному управлінню в державному секторі.

“Мінекономіки продовжує реформу корпоративного управління у державних компаніях за найкращими практиками OECD. Це дозволить значно знизити корупційні ризики, створити насправді прозору, професійну та ефективну систему управління державною власністю”, – зазначив Ігор Петрашко.

На сьогодні Мінекономіки розробило проект Дорожньої карти щодо документів, передбачених Меморандумом, що включає:

  • законопроект щодо вдосконалення корпоративного управління державними підприємствами;
  • всеохоплюючі принципи політики державної власності;
  • систем внутрішнього контролю (управління ризиками, комплаєнс, внутрішній аудит);
  • запобігання корупції в державному секторі економіки.

Також Міністерство разом з партнерами розробили проект Закону України щодо вдосконалення корпоративного управління державними підприємствами, спрямований на:

  • розширення повноваження наглядових рад (зокрема щодо призначення та звільнення з посад керівників, затвердження фінансових та інвестиційних планів, погодження договорів про спільну діяльність тощо);
  • визначення механізмів оцінки діяльності менеджменту та наглядових рад;
  • удосконалення порядку сплати дивідендів;
  • удосконалення діяльності служби внутрішнього аудиту на підприємствах.

“Це надзвичайно важливий законопроект, його реалізація дозволить імплементувати в державних компаніях сучасні міжнародні стандарти корпоративного управління та підвищити конкурентоспроможність держпідприємств на міжнародних ринках”,- додала Світлана Панаіотіді.

Джерело: Урядовий портал.