Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 12.07.2021

Металурги України вимагають від влади ввести заборону на експорт металобрухту на 3 роки

Безконтрольний експорт металобрухту з України призведе до втрати валютних надходжень майже на 1,4 мільярда доларів США, а українська економіка втратить понад 25 тис. робочих місць, заявили в об’єднанні «Укрметалургпром».

Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» звернулося до прем’єр-міністра України про необхідність введення тимчасової заборони експорту металобрухту, про це йдеться в листі « Укрметалургпром »до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«З метою забезпечення подальшого розвитку провідної національної галузі, економічного зростання і національної безпеки України в цілому, просимо Вас, шановний Денис Анатолійович, підтримати позицію національного гірничо-металургійного комплексу і розглянути можливість якнайшвидшого впровадження тимчасової заборони експорту металобрухту з України до 31.12. 2023 », – йдеться в документі.

За словами об’єднання, в той час як сусідні країни посилюють захист внутрішнього ринку і виробників сталі, Україна стає найбільш незахищеним та доступним джерелом металобрухту, зокрема, для Туреччини – найбільшого в світі імпортера цієї сировини, яка, за підсумками, 2020 року ввезла 22 мільйони тонн брухту чорних металів.

В «Укрметалургпром» підкреслили, що металобрухт – це критична сировини для декарбонізації української металургії. Саме його використання дозволяє зменшити споживання первинної сировини і, за рахунок цього, дозволяє скоротити металургійні викиди CO на 60%, а також заощадити 1,4 тонн залізної руди і 740 кг вугілля на 1 тонні переробленої брухту.

«Вважаємо, що безконтрольний експорт металобрухту призведе до істотного уповільнення зростання економіки України: зокрема, дефіцит цієї сировини на внутрішньому ринку перевищить 0,5 мільйона тонн, з-за чого обсяг виробництва сталі скоротиться на 9,5%, а виробництво продукції металопереробних і машинобудівних галузей – на 3,8%. Ще більш критичним стане скорочення експорту готової продукції на 5,6%, що призведе до втрати валютних надходжень в Україну майже на 1,4 мільярда доларів США. Все це матиме негативний мультиплікативне вплив на ВВП України, зниження темпів зростання якого складе 0,4%, а українська економіка втратить понад 25 тис. робочих місць », – йдеться в листі.

 

metallurgprom.org