На Чернігівщині равликова ферма є в селі Отрохипід Остром. Її власниця Наталія Сарнацька розповідає, що бізнесу вже п’ять років. Утім, нині справа просувається дуже повільно.
Торік ми взагалі стали. А цьогоріч трішечки запустилися, – розповіла підприємиця.
Цьогоріч на фермі прогнозують, що вдасться виростити не дуже великі обсяги равликів. Можливо, кілограмів 200-300. Але остаточно це буде зрозуміло восени.
Потрібно попрацювати, аби з ікринок виростити равликів. І справа ця починається весною. Маленькими вони їдять рапс, а потім, як мальочок його з’їдає, ми дрібно мелемо зерно кукурудзи і цим кормом підгодовуємо равликів. Головне дотримуватися технологій, – пояснює власниця ферми.
Нагадаємо, харків’яни Юлія та Микола Герасименки заснували равликову ферму у дворі свого приватного будинку. Пів року тому російська ракета знищила їхню автомайстерню, і сім’я залишилася без засобів до існування, тоді й вирішили зайнятись власною справою. Повернувшись до Харкова після евакуації купили перше поголів’я молюсків.
Зауважимо, культура споживання равликів в Україні невпинно розвивається. Вже сьогодні маємо низку підприємств, котрі готові пропонувати незвичний делікатес.
Завдяки зусиллям Держпродспоживслужби та українських дипломатів у межах роботи щодо підтримки українських компаній та усунення технічних перешкод у жовтні відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною.