Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.09.2020

Під час ECOFORUM-2020 Держенергоефективності представило законодавчі ініціативи для підвищення енергоефективності економіки

«Енергоефективність, як обов’язкова складова декарбонізації та EU Green Deal, має впроваджуватися у всіх секторах. Саме цей принцип ми закладаємо під час розробки законодавчих ініціатив»  –  повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, у своєму відеозверненні до учасників ECOFORUM-2020.

Україна зацікавлена та вже зараз готується до запланованого Європейського зеленого курсу.  «З одного боку, EU Green Deal є викликом для нас, а з іншого – це можливості будувати енергоефективну економіку пліч-о-пліч з європейськими партнерами», – зауважив К.Гура у відеозверненні.

Так, Міненерго разом з Держенергоефективності та за участю експертного середовища активізували роботу над законодавством та підготували низку ініціатив, зокрема:

фіналізовано базовий законопроект «Про енергоефективність»;

доопрацьовано проект Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року;

розроблено проект 5-річної цільової програми з енергоефективності, що буде охоплювати різні сектори економіки;

розроблено законопроекти щодо відновлення ЕСКО-закупівель та розширення ЕСКО на об’єкти теплопостачання, водопостачання, електричних мереж;

підготовлено та подано на розгляд Уряду проект рішення щодо продовження програми «теплих кредитів» на 2021 рік;

розроблено цілий пакет законопроектів для стимулювання інвестицій в  біоенергетику та багато іншого.

«Важливу роль у зменшенні енергозалежності, заміщенні традиційних енергоресурсів відіграють відновлювані джерела енергії. Технології у цій сфері у світі дешевшають і допомагають забезпечити енергетичні потреби українських громад та сімей. Спільно з Міненерго вже підготовлено законопроекти, щоб покращити умови впровадження проектів з біоенергетики», – повідомив Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.

Крім цього, Держенергоефективності за підтримки ЄС запровадило інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед населення щодо переваг встановлення СЕС, геліоколекторів, теплових насосів та інших технологій.

Що стосується енергоефективності в одному з найбільш енергоємних секторів – у промисловості, то підготовлено законопроект щодо гарантованого джерела фінансування енергомодернізації підприємств України. Передбачається механізм, який дозволить акумулювати надходження з податку на викиди СО2, а це майже 1 млрд грн у рік, та реінвестувати їх у співфінансування енергоефективних проектів для підприємств. Про механізм та переваги енергоефективних проектів для промисловості детально розповіла Тамара Буренко, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності.

Також, співпрацюючи з Держенергоефективності та усвідомлюючи необхідність дієвих фінансових інструментів, UNIDO разом з Укргазбанком створили Фонд гарантування позик для промислових підприємств на енергоефективність. За умовами програми підприємства можуть брати кредити без застави на впровадження систем енергоменеджменту або модернізацію.

Ще одним інструментом залучення фінансових ресурсів є зелені облігації. Їх випуск дозволить залучати «зелене» фінансування за прийнятною вартістю, а реалізація інвестиційних проектів – заощаджувати енергоресурси і витрати на їх оплату. Для запуску цього ринку прийнято закон. Участь у його розробці брали Держенергоефективності, Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків та міжнародні партнери (GIZ, IFC, UNIDO, UNDP, Climate Bonds Initiative). Першочергові заходи, над якими наразі працює Агентство для запровадження ринку зелених облігацій, окреслив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

Держенергоефективності щиро вдячне Професійній асоціації екологів України за організацію Всеукраїнського ECOFORUM-2020 та підняття актуальних для бізнесу і населення питань про енергоефективну та екологічну політику в країні.

До уваги усіх громадян:

презентація Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, «Використання чистої енергії домогосподарствами та громадами.

презентація Андрія Фролова, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності, “Зелені облігації як інструмент залучення фінансування в проекти екологічного спрямування”.

Джерело: Урядовий портал.