Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 24.03.2021

Постачальники бітумів залишили торішню формулу ціноутворення

Ключові постачальники бітуму на український ринок – білоруські НПЗ і «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) – у новому сезоні залишили торішню формулу ціноутворення на ресурс. Про це в розмові з enkorr повідомили представники постачальників.

Також вони підтвердили плани щодо збільшення виробництва ресурсу в поточному році. Зокрема, Кременчуцький НПЗ має намір наростити виробництво бітуму до 400 тис. тонн, а Мозирський НПЗ – понад 600 тис. тонн.

Співрозмовник від білоруської сторони додав, що зараз активно ведеться робота із залучення Новополоцького заводу задля збільшення ритмічності відвантажень бітумів в Україну залізничним транспортом.

Тим часом, на сьогодні виробники бітуму відзначають затримки з відвантаженнями нових партій.

«Ми виробили/накопичили великі запаси продукції, але, на жаль, через затримки з фінансуванням проєктів з дорожнього будівництва в Україні змушені констатувати брак попиту на нові партії», – заявили учасники ринку.

У свою чергу, консультант програми «Велике будівництво» Юрій Голик у коментарях у соцмережі Facebook зазначив, що будівельний дорожній сезон уже розпочався. За його словами, роботи вже ведуться на десятках об’єктів, зокрема на трасах «Дніпро – Павлоград – Покровськ», Н-23 «Запоріжжя – Кривий Ріг – Кропивницький», Н-31 «Дніпро – Решетилівка» та ін..

У 2020 році постачальники бітуму перейшли на формулу з прив’язкою до котирувань 1%-го мазуту (Fuel Oil 1% за базисами CIF NEW ARA і FOB Rotterdam) із застосуванням фіксованої премії.

Нагадаємо, обсяг постачань бітуму на український ринок у 2020 році склав рекордні 1 188,4 тис. тонн, збільшившись за рік на 84,6%. Виробництво на українських НПЗ зросло на 50,3% – до 329,7 тис. тонн. Імпорт склав 860,2 тис. тонн бітуму, збільшившись за рік удвічі – на 427,8 тис. тонн.

За прогнозами аналітиків ринку, з урахуванням оголошених параметрів фінансування будівництва 4,5 тис. км доріг обсягом 98 млрд грн споживання бітумів у 2021 році може зрости до 1,5 млн тонн.

 

enkorr.ua