Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.09.2021

Рада НБУ ухвалила основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік

Рада Національного банку ухвалила основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Цей документ ґрунтується на пропозиціях правління Національного банку та підтверджує цілі, принципи та інструменти монетарної політики, зазначені й у попередніх версіях основних засад. Він повністю узгоджується з положеннями Стратегії монетарної політики регулятора та відповідає міжнародним зобов’язанням України, зокрема положенням меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику. Це забезпечить послідовність та передбачуваність монетарної політики центробанку.

“Ми продовжуємо дотримуватися принципів, відповідно до яких будувалася монетарна політика Національного банку з часу запровадження інфляційного таргетування. Їх дотримання вже довело свою ефективність. Незмінність інфляційної цілі та принципів монетарної політики сприятиме стабілізації інфляційних очікувань та посиленню ефективності монетарної трансмісії”, – зазначив голова Національного банку Кирило Шевченко.

Так, відповідно до основних засад наступного року Національний банк продовжить: проводити політику таргетування інфляції для досягнення та забезпечення цінової стабільності, підтримувати темпи приросту цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в. п., застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики та дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення.

У визначений законодавством термін основні засади будуть надіслані до Верховної Ради України з метою інформування.

Як повідомляв Укрінформ, 9 вересня голова НБУ повідомив, що правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8,5%. До цього Національний банк 23 липня 2021 року ухвалив рішення підвищити облікову ставку до 8% річних. Раніше, у червні, НБУ ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5%. З 16 квітня НБУ підвищив облікову ставку із 6,5% до 7,5%, а з 5 березня – із 6% до 6,5%. Облікова ставка у 6% діяла в Україні з червня 2020 року.

 

www.ukrinform.ua