Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 07.08.2020

Різниця між ціною при імпорті та за пропозиціями на постачання в оптовій торгівлі в червні склала близько 72 дол. США/т.

За даними Державної митної служби України, у червні 2020 р. середньорозрахункова ціна при імпорті дизельного палива (код УКТЗЕД 27101943) склала 306 дол. США/т. За наявними пропозиціями на постачання дизельного палива в оптовій торгівлі на внутрішньому ринку України, середньорозрахункова ціна за червень за виключенням ПДВ та акцизного збору з врахуванням середнього курсу НБУ у червні складала 378 дол. США/т. Різниця між ціною при імпорті та за пропозиціями на постачання в оптовій торгівлі в червні склала близько 72 дол. США/т.

При аналізі цін на дизельне паливо за пропозиціями на постачання в оптовій торгівлі на внутрішньому ринку України в розрізі походження пального, найдешевший ресурс, як і при імпорті був з РФ. Середньорозрахункова ціна за виключенням ПДВ та акцизного збору з врахуванням середнього курсу НБУ за червень склала 372 дол. США/т.;

·         білоруське ДП – 382 дол. США/т;

·         турецьке ДП – 389 дол. США/т;

·         литовське ДП – 395 дол. США/т.

Різниця в середньорозрахунковій ціні за пропозиціями на постачання в оптовій торгівлі та при імпорті в Україну на російське та литовське ДП склала близько 78 дол. США/т, на білоруське ДП – 71 дол. США/т, турецьке ДП – 90 дол. США/т.

 Наявні пропозиції на постачання в опті на внутрішньому ринку України туркменського, грецького, румунського, ізраїльського та індійського дизельного палива у червні поточного року відсутні, хоча імпорт у червні з цих країн здійснювався, з долею в структурі імпорту по 2% з кожної з вище перелічених країн окрім румунського ДП – 1% в гео-структурі імпорту. Сумарно, доля цих країн в структурі імпорту склала майже 8% або 41 тис. т.

Варто зазначити, що у першій декаді липня поточного року з’явились пропозиції на постачання в опті на ринку України грецького та ізраїльського дизпалива, можливо цей ресурс пройшов митницю у червні, але ще не встиг бути запропонованим до продажу. Середньорозрахункова ціна за виключенням ПДВ та акцизного збору з врахуванням середнього курсу НБУ у першій половині липня склала 420 дол. США/т., а середня ціна при імпорті у червні на ДП з цих країн за даними ДМСУ склала 333 та 356 дол. США/т. Також варто відмітити, що грецьке та ізраїльське дизпаливо, що пропонується в оптовій торгівлі у липні – це арктичний дизель.

Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.

Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82