План презентував міністр фінансів Сергій Марченко 13 травня. Відповідно до нього, митницю реформуватимуть за трьома напрямками: функціональним (контроль держави за діяльністю митниці та зменшення корупційних ризиків), мотиваційним (залучення якісних кадрів) та сервісним (запровадження електронних сервісів).
«Я вважаю, що митники мають бути не просто виконавцями реформи, а основними її провідниками. Саме такі люди мають працювати на митниці – чесні, мотивовані і відкриті до змін», — повідомив міністр фінансів.
Планом реформи митниці передбачено низку «швидких рішень». Так, у травні 2020 року планується оптимізувати структуру Держмитслужби, призначити заступників голови митниці та голів ключових департаментів, створити моніторинговий центр за діяльністю митниці.
У червні Мінфін планує запровадити новий митний тариф, гармонізувавши українське законодавство із законодавством ЄС та забезпечити пломбування транспортних засобів.
У липні на митниці має запрацювати автоматичне митне оформлення (експорту, товарів, які ввозяться в Україну для переробки та реекспорту), запровадити ІТ-системи управління кадрами, бухгалтерією та електронний документообіг, уніфікувати ставки мита за окремими групами товарів.
У серпні мають вдосконалити контроль за митною вартістю товарів (для цього Рада має ухвалити відповідний закон) та запровадити систему відбору кадрів за допомогою тестів на знання та експертизи доброчесності.