Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.03.2021

Україна допоможе Казахстану із сертифікацією товарів для експорту в ЄС

Україна готова допомагати із сертифікацією товарів, що постачатимуться із Казахстану до Європейського Союзу.

Як передає кореспондент Укрінформу, у цьому запевнив учасників Першого спільного засідання Українсько-Казахстанської Ділової ради голова української частини Ради віцепрезидент Торгово-промислової палати України (ТППУ) Сергій Свистіль.

За його словами, наша країна успішно імплементує європейську модель сертифікації товарів і послуг та найближчим часом буде підписано рамкову угоду про визнання Європейським Союзом української продукції. Багато вітчизняних регламентів вже повністю відповідають європейським.

Свистіль зазначив, що Київ готовий ділитися досвідом із партнерами з Казахстану й це стосується як спрощення процедур сертифікації казахстанських товарів в Україні, так і сприяння виходу центральноазійських експортерів на ринки ЄС.

“Ми готові допомагати або консультаціями, або ж забезпечуючи сертифікацію казахстанських товарів в Україні “під ключ”. Те ж стосується і сприяння сертифікації в ЄС. У перспективі можемо задіяти і такі схеми взаємних операцій, коли казахстанські товари надходитимуть на європейські ринки із нульовим митом – за умови, що їх доопрацювання відбуватиметься в Україні. Розраховуємо і на зворотну кооперацію. Тобто, коли при відповідному доопрацюванні у Казахстані українські товари отримають додаткові преференції на ринках країн Євразійського економічного союзу. Вже можемо запропонувати низку готових рішень для налагодження такої кооперації між підприємствами України і Казахстану”, – сказав віцепрезидент ТППУ.

Під час засідання Ділової ради зазначалося, що казахстанські компанії особливо зацікавлені в налагодженні ділових зав’язків з українським бізнесом за такими напрямками як сільське господарство і продовольство (експорт борошна, кондитерських виробів, консервів), телекомунікації, машинобудування (с/г техніка), металургія (мідь), охорона здоров’я (виробництво одноразових медичних виробів).

Основна мета діяльності українсько-казахстанської Ділової ради – сприяння розвитку двосторонніх ділових і торговельно-економічних зав’язків, диверсифікації структури і збільшенню товарообігу між країнами, пошук та втілення оптимальних моделей і форм ділового співробітництва.