Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.05.2021

Україна відкрила вісім нових експортних ринків за півроку – Держпродспоживслужба

За останні шість місяців для українських експортерів відкрито вісім нових ринків, перепогоджено 63 товарні позиції в 11 державах і міжнародних економічних організаціях, повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів у прес-релізі у п’ятницю.

За даними Держпродспоживслужби, за шість місяців для українських виробників молока та молочних продуктів відкрилися ринки Японії, Лівії, Аргентини та Лівану. Вітчизняні виробники отримали можливість поставляти до Ефіопії яйця, до Сербії – тваринний білок, до ОАЕ – велику рогату худобу. Ринок Литви тепер відкритий для експорту арахнідів (комах, використовуються для захисту сільськогосподарських культур).

“Крім того, 63 товарні позиції в 11 державах та міжнародних економічних організаціях перепогоджені. Йдеться насамперед про країни СНД, із якими з 13 квітня 2021 року діють нові правила торгівлі через втрату чинності Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії, що була укладена ще в 1993 році. Також через зміни умов торгівлі перепогоджені документи з Сінгапуром та Південною Кореєю”, – додала прес-служба.

Відомство повідомило про роботу з аудиту Європейської Комісії з метою оцінки офіційного контролю над виробництвом і сертифікацією молока та молочних продуктів, призначених для експорту до Європейського Союзу. Також проведена робота для визнання ЄС зонування України щодо високопатогенного грипу птиці, завдяки чому з 20 березня вдалося відновити експорт продукції птахівництва до ЄС.

Держпродспоживслужба також повідомила про продовження роботи з відкриття ринків на всіх континентах. Найперспективніші для експорту – країни ЄС, Китай, Сінгапур, Індія, В’єтнам, ПАР та Індонезія.

“Важливим пріоритетом для нас є робота з відкриття нових ринків для експорту української продукції. Адже це нові робочі місця та доходи до держбюджету від сплати податків”, – підсумувала глава відомства Владислава Магалецька, слова якої наведено у прес-релізі.

ua.interfax.com.ua