Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.05.2020

В Україні хочуть продавати квартири за новими правилами

У Верховній Раді готують законопроект про захист прав інвесторів-покупців житла. Якщо документ ухвалять, він не стосуватиметься довгобудів, які вже є в країні.

В Україні інвесторам хочуть надати право бути власниками житла ще до введення будинку в експлуатацію, пише “24 канал” із посиланням на Ubr.ua.

Все ще тривають дискусії щодо того, які саме положення в ньому будуть, проте наведемо найважливіші з них:

  • законопроект вводить ряд нових понять. Основне з них – складова частина діленого об’єкту незавершеного будівництва. Мається на увазі придбана інвестором житлоплоща;
  • квартира у будинку, який зводиться, стає окремим об’єктом цивільних прав;
  • продавати квартири квартири можна буде лише після держреєстраці права власності об’єкту будівництва за забудовником. Після цього реалізовувати нерухомість зможе лише та юрособа, яка оформила це право власності;
  • придбання/інвестування буде обмежене договорами купівлі-продажу об’єктів нерухомості. Це означає, що інвестор купує квартиру у будинку, що будується, а не отримує право вимагання сплачених квадратних метрів;
  • у договорі купівлі-продажу зобов’яжуть вказувати ідентифікатор майбутнього об’єкту нерухомості в Єдиній електронній системі, реєстраційний номер в Державному реєстрі майнових прав на нерухомість із зазначенням його характеристик (поверх, ціна, строки завершення будівництва і відповідальність за невиконання умов).

Якщо фактична площа добудованого житла виявиться більш ніж на 10% більшою, ніж прописано в договорі, забудовник  не матиме права вимагати доплату від покупця.

Згідно з документом, замовник автоматично отримуватиме право власності на об’єкт, що будується після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Важливим є ще один момент. У разі прийняття законопроекту, забудовник до введення об’єкта в експлуатацію 10-13% площі не зможе продавати житло. Це буде вважатися гарантійним об’ємом у разі банкрутства компанії або якогось форс-мажору.

За словами заступниці голови профільного комітету ВР Олени Шуляк, законопроект буде зареєстрований у парламенті після закінчення карантину.

Вона впевнена, що депутати проголосують за нього “без зволікань”. В такому випадку, документ набуде чинності через 6 місяців після прийняття.