Опубліковано 26.04.2018

Вартість тонни нафти на світовому ринку збільшилась на 36 USD

Вартість нафти марки Brent на світовому ринку у квітні 2018 року (1-24 квітня) щодо середнього розрахункового рівня цін березня поточного року збільшилась на 7%, або на 36 USD/т. Про це повідомляє прес-служба ДП «Держзовнішінформ».

«Вартість нафти марки Brent на світовому ринку у квітні 2018 року (1-24 квітня) подолала психологічну позначку в 70 USD/бар. і знаходилась в межах 66-75 USD/бар. Щодо середнього розрахункового рівня цін березня поточного року, то зростання вартості нафти у вищевказаний період квітня становило близько 7%, або на 36 USD/т. Якщо ж порівняти вартість нафти станом на 23-24 квітня з цінами на початку місяця – підвищення складе 10-11%. Така ситуація на ринку нафти спричинена низкою психологічно-спекулятивних факторів, головним з яких є ситуація на Близькому Сході через події в Сирії. Окрім того, не варто забувати і про велику вірогідність впровадження США санкцій проти Ірану, які можуть призвести до скорочення експорту іранської нафти на 0,5 млн бар./добу. США розглядають можливість виходу з домовленостей стосовно ядерної програми Ірану. Очікується, що відповідне рішення буде прийнято в І декаді травня. Також даються в знаки дії програми ОПЕК+», – зазначає Наталія Єна, начальник відділу досліджень ринків нафтопродуктів та промислово-сировинних ресурсів ДП «Держзовнішінформ».

Окрім того, за словами експерта, значний вплив має і підвищення попиту в Азії, де продовжується будівництво та відкриття нових НПЗ, а також в Китаї, що проводить свою програму щодо збільшення стратегічних запасів нафти. Так, за офіційними заявами керівництва країни, на початку поточного року обсяг стратегічних запасів нафти в Китаї становив 287 млн бар., однак скільки насправді – ніхто не знає.

Експерти ДП «Держзовнішінформ» прогнозують, що у травні вартість нафти знижуватись не буде, оскільки Саудівська Аравія, Ірак та Іран для європейських споживачів підвищили ціни на травневі поставки на всі сорти своєї нафти. Це викликано збільшенням попиту в Європі у зв’язку з припиненням планових ремонтів на НПЗ. У відповідь на ці дії деякі споживачі з Азіатсько-Тихоокеанського регіону вже оголосили про намір скоротити обсяги закупівлі. Зокрема, компанія Sinopec зменшить обсяги закупівлі нафти з Саудівської Аравії на 40%.

Головний фактор, що стримує зростання вартості нафти на світовому ринку, – подальше збільшення видобутку нафти в США, що вже сягнуло 10,54 млн бар./добу.

Варто зазначити, що вартість дизельного пального та бензину на європейському ринку у квітні (1-24 квітня) поточного року підвищилась приблизно на 8-9% щодо середнього розрахункового рівня цін попереднього місяця.

Більш детальну інформацію про вартість нафти на світовому ринку читайте в травневому номері журналу «Огляд цін українського та світового товарних ринків».

Прес-служба ДП «Держзовнішінформ»

Поставити запитання