Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.06.2021

За ціною буханця хліба: в Україні різко впали ціни на полуницю

Ціни на полуницю в Україні в червні почали різко знижуватися, що пов’язано з поліпшенням погодних умов, а урожай цих ягід у 2021 році може виявитися близьким до рекордного.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

“Аналітики EastFruit повідомляють про початок різкого зниження цін на суницю садову (полуницю) на українському ринку сьогодні. Це пов’язано з поліпшенням погодних умов і високими температурами повітря, які призвели до прискорення темпів дозрівання полуниці в більшості регіонів України”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, оптові ціни в Києві вже опустилися до 35 грн/кг з недавніх 50 грн/кг. Ціни на полуницю в південних регіонах приблизно відповідають цінам в Києві, а в Західному регіоні країни, зокрема у Львові, полуницю продають в середньому на 7-10 грн/кг дорожче, оскільки там сезон ягід ще тільки починається.

Експерти відзначають, що на оптових ринках різко збільшилася пропозиція полуниці, а заводи по заморожуванню ягід істотно збільшили закупівельну активність.

“Потрібно відзначити, що в цьому сезоні ціни на полуницю підтримувалися на порівняно високому рівні через надлишкові опади. Однак аналітики очікують, що урожай полуниці в цьому році може виявитися близьким до рекордного. Крім того, ягідний сезон 2021 року почався з серйозною затримкою, яка ще більше посилилася дощовою і похмурою погодою”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що через погані погодні умови на ринках України аномально довго не було полуниці відкритого грунту, тому тепличні ягоди продавалися в середньому у два рази дорожче, ніж торік.

Експерти очікують, що пік збирання полуниці в центральних і північних регіонах може припасти на 15-18 червня – тоді ціни можуть впасти до мінімальних показників.

При цьому більшість учасників ринку і садівників вважають цілком вірогідним, що оптові ціни на полуницю в цьому році можуть опуститися до рівня 25 грн/кг, як це було в пік сезону 2019 року.

 

www.unian.ua