Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.11.2021

У листопаді вартість нафти на європейському ринку рухалась різнонаправлено

Протягом листопада ціни на нафту Brent знаходились в діапазоні 80-84 дол. США/бар. за винятком «Чорної п’ятниці» (26.11.2021), коли вартість нафти впала до 73 дол. США/бар. через новини про початок розповсюдження в світі нової мутації covid-19 Omicron.

Підтримку цінам на нафту протягом місяця надавали:

-швидке відновлення світової економіки після корона-кризи;

– узгодження законопроекту про розвиток інфраструктури (транспорт, містобудівництво, житлово-комунальна галузь) вартістю 1 трлн дол. США.

Тиск на нафтові котирування надавали:

– продаж нафти та нафтопродуктів на внутрішній ринок із запасів держрезерву з метою стабілізації цін на внутрішньому ринку на енергоносії Китаєм, та анонс це зробити в США, Японії, Великії Британії, Кореї, Індії.

– збільшення кількості бурових установок у США до 556;

– сезонне зниження попиту на паливо в США;

– зменшення попиту на пальне в деяких провінціях Китаю через сильні снігопади;

– прогноз МЕА щодо збільшення пропозиції нафти у листопаді-грудні поточного року на 1,5 млн бар/добу (в т.ч.  +400 тис. бар в США; +330 тис. бар в Саудівській Аравії та РФ);

26.11.2021 р. ціни на нафту обвалились до 73 дол. США/бар. через новини про початок розповсюдження в світі нової мутації covid-19 Omicron. Голова фармкомпанії Moderna в інтерв’ю виданню Financial Times сказав, що він не певен, що вакцини будуть так само дієво працювати і на цю мутацію вірусу, що в свою чергу миттєво обвалило фінансові та товарні ринки.

29-30 листопада ціни на нафту трохи скорегувались після суттєвого падіння напередодні через заяву ВОЗ, щодо відсутності даних чи є Omicron фактично більш небезпечнішим/заразнішим за Дельту, чи будуть від нього захищати вакцини та як він реагуватиме на наявне лікування. Для того, щоб це з’ясувати  знадобиться мінімум 2-3 тижні.

 

 

Джерело: ДП