ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.04.2022

Все більше країн відмовляються від російської нафти

У першій половині квітня (01-18.04.2022) на європейському ринку ціни на нафту сорту Brent коливались в діапазоні 98-108 дол. США/бар. Варто відзначити, що дисконт на російську Urals склав вже більше 30 дол. США/бар. і бажаючих її купувати на щастя стає все менше і менше.

Стримуючим фактором зростання цін на нафту стала заява Байдена (31.03.2022) про намір вивільняти по 1 млн бар. нафти на добу зі стратегічних резервів протягом найближчих 6 місяців, отже це буде близько 180 млн бар. нафти.

120 млн бар. нафти узгодили для вивільнення з стратегічних резервів 29 країн, що входять у Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), в т.ч. США – 60 млн бар.

Литва відмовилась від російської нафти. З 6 квітня Orlen Lietuva більше не постачає нафту з РФ на Мажекяйський НПЗ, а з 7 травня завод зупиняється на ремонтні роботи що триватимуть 2 місяці.

НПЗ Orlen в Польші знизив частку російської нафти до 30% (50% до війни). Влітку очікується, що частка російської нафти ще скоротиться завдяки підписаному контракту з Saudi Aramco.

4 квітня Данія оголосила про припинення закупівлі російської нафти.

Міністр економіки Фінляндії закликав країни ЄС відмовитись від російських енергоносіїв.

США заборонили імпорт російської нафти. 8 квітня Байден підписав закони про ембарго на російські енергоносії й обмеження торгівлі з РФ і РБ.

Велика Британія до кінця року планує відмовитись від російської нафти та вугілля та в майбутньому перейти на атомну та вітрову енергетику до 2050 р.

19 квітня Макрон заявив що підтримує повне нафтове та газове ембарго в ЄС.

Додатковий тиск на нафтові котирування надав сплеск коронавірусу в Китаї, де фіксують по 20 тис. нових випадків, що для піднебесної-забагато, тож 26 мільйонне місто Шанхай та прилеглі міста відправились в карантин, тож попит на енергоносії у найбільшої країни-імпортера скорочується.

Підтримку цінам на нафту надають дані від ОПЕК, що констатує, що країни-учасниці не зможуть замінити російські щоденні обсяги експорту в 7 млн бар./добу. Крім того видобуток нафти в Лівії скоротився на 0,5 млн бар./добу через протести проти прем’єра країни.

18 квітня був зупинений видобуток на El Feel (65 тис. бар./добу), на Аш-Шарара (300 тис. бар./добу). Очікується, що протестні настрої будуть тільки наростати, – отже видобуток і надалі скорочуватиметься.