Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.05.2024

ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ: Зростання обсягів виробництва азотних добрив в Україні не передбачається

Згідно з ринковими даними, група компаній Ostchem виробила 521 тис. тонн азотних добрив у І кварталі 2024 року, що лише на 1 % перебільшує показник аналогічного періоду минулого року (515,5 тис. тонн). Зараз на заводи Ostchem припадає все виробництво азотних добрив в Україні. Інші потужності, на жаль, не працюють.

З вищезазначених обсягів 391 тис. тонн азотних добрив виробив черкаський «Азот», решту – «Рівнеазот». Серед продукції загалом було випущено 246 тис. тонн аміачної селітри, по 124 тис. тонн карбаміду та КАС, 16 тис. тонн вапняково-аміачної селітри, 9 тис. тонн аміаку та 2,4 тис. тонн інших азотовмісних добрив.

При цьому суттєвого зростання виробництва азотних добрив у 2024 році заводи-виробники не передбачають. Після закриття основної частини внутрішнього виробництва у попередні роки, українські виробники втратили частку ринку через імпорт, особливо карбаміду. Тоді як внутрішнє виробництво карбаміду в І кварталі становило 124 тис. тонн, імпорт цього добрива становив 181 тис. тонн. Близько 90 % імпортованої сечовини походить з Азербайджану й Туркменістану. Загалом імпорт азотних добрив у І кварталі становив близько 701,2 тис. тонн, що на 35 % перевищує обсяги внутрішнього виробництва аналогічної продукції.

 

 

 

 

Марина Григораш,

начальниця відділу досліджень ринків АПК, хімічної промисловості

та товарів народного споживання ДП «Держзовнішінформ»

 

Замовити послугу можна тут