Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.06.2018

В Україні для переробки сміття ще не досконале законодавство – експерт

Міжнародний досвід переробки вторинних ресурсів має не лише екологічний, а й економічний ефект. На цьому наголосили експерти та представники влади, які взяли участь у тематичній спеціалізованій конференції «Переробка вторинних ресурсів» у Києві 14 червня. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сортування і переробка відходів може зменшити споживання імпортних енергоресурсів, здешевити виробництво продукції», – зауважив аналітик ДП «Держзовнішінформ» Віктор Березін.

За його словами, у Німеччині майже 90% склотари виготовлено із переробленої вторсировини.

«Загалом у Німеччині щорічний обіг коштів у галузі переробки вторсировини сягає 70 млрд EUR, у ній зайняті майже 250 тис. людей», – розповів Березін.

Як зазначає експерт, у Швеції на вторинну переробку потрапляє 90% склотари, майже 60% батарейок, близько 70% консервних банок. Шведи навіть імпортують понад 700 тис. тонн відходів з інших країн.

«Шведи навіть імпортують більше 700 тис. тонн відходів із інших країн. У Швеції на відходах працюють 30 електростанцій, які спалюють 5,5 млн тонн сміття за рік», – повідомив Березін.

За словами експерта, в Україні для переробки відходів ще не досконале законодавство та немає відповідних потужностей. Зокрема, для переробки відпрацьованих олив та шин.

Представники мінекології та природних ресурсів України покладають надію, що ситуація зміниться із напрацюванням рамкового Закону України «Про відходи», над проектом якого наразі триває робота органів влади у співпраці з міжнародними експертами. Працівники міністерства нагадали, що у 2017 році уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Джерело: ukrinform.ua