Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість бареля березневої нафти Brent станом на 9:15 за київським часом сягнула $84,26 (-0,48%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за $82,23 (-0,50%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $84,67 і $82,64 відповідно.
Управління енергетичної інформації (EIA) США повідомило в середу, що комерційні запаси нафти в країні скоротилися минулого тижня на 4,55 млн барелів – до 413,3 млн бар. – мінімального рівня з 2018 року. Експерти здебільшого очікували зменшення резервів на 1,85 млн бар.
Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, зменшилися на 2,5 млн бар., у стратегічному нафтовому резерві (SPR) – на 300 тис. бар.
Видобуток нафти у США минулого тижня скоротився на 100 тисяч барелів на добу (б/д) – до 11,7 млн б/д.
Очільник Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль заявив у середу, що глобальний попит на нафту виявився вищим, ніж очікувалося, оскільки поширення нового штаму COVID-19 Омікрон не спричинило суттєвого обмеження економічної активності.
“Настрій нафтового ринку в цілому залишається конструктивним. Перебої в поставках, невизначеність щодо вільних потужностей країн ОПЕК, а також послаблення побоювань, пов’язаних із наслідками Омікрону, підтримують нафтовий ринок. Доповідь Міненерго США дала йому додатковий поштовх”, – зазначає аналітик сировинного сектора ING Groep NV Воррен Паттерсон.
www.ukrinform.ua