Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з благодійним фондом «МХП — Громаді» презентував концепцію програми фінансування #Варто «РобиТИ своє». Про це Kurkul.com повідомила пресслужба проєкту.
За цією програмою ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 млн грн на відкриття й розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 млн грн.
Як зазначається, Український ветеранський фонд протягом 2022 р. провів два конкурси макрофінансування, у яких 53 переможці отримали фінансування на суми від 500 тис. до мільйона гривень.
Цьогоріч проєкт підтримки ветеранського бізнесу реалізується у партнерстві з благодійним фондом «МХП — Громаді». Фонд уже кілька років поспіль підтримує мікропідприємництво в регіонах. Торік в 11 областях «МХП — Громаді» профінансував відкриття та розвиток 85 бізнесів на 7,4 млн грн.
«Для нашого Фонду співпраця з УВФ та Мінветеранів стала не просто логічним продовженням конкурсу «Роби своє», але справою честі. Підтримувати й допомагати військовим та їхнім родинам — один з векторів нашої діяльності. Відновлення України почнеться не після перемоги. Цей процес триває вже зараз. І від того, яке середовище, яку екосистему в громадах ми створимо для тих, хто захищає нас на передовій, залежить якість життя всіх наших майбутніх поколінь. Бо ветерани мають знати: їх чекають. Родини, громади, Україна. Вони потрібні», — наголосила Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП — Громаді».
Окрім фінансування, ветеранське підприємництво також отримає підтримку на законодавчому рівні.
«Ми напрацьовуємо врегулювання ветеранських підприємницьких ініціатив на законодавчому рівні. У період кризи саме ветеранський бізнес не релокувався, а залишився працювати в Україні, створювати робочі місця та наповнювати економіку. Тож маємо зробити все, аби підтримати ці ініціативи», — пояснив Максим Кушнір, директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку
Одним із переможців попередньої програми фінансування Українського ветеранського фонду став ветеран-підприємець, Олександр Квятковський, який розвиває бізнес у сфері агродронів.
«Ті фермерські господарства, на території яких відбувались бої, намагаються по мінімуму використовувати обробіток землі трактором. Для ретельного розмінування потрібен не один рік і тут саме дрон є безпечнішою альтернативою трактора: менше проходів важкої техніки — менше шансів потрапити на міну чи нерозірваний снаряд», — розповів Олександр Квятковський.
kurkul.com