Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.03.2014

Ціни на сир та молокопродукти можуть знизитися, − експерти ДП «Держзовнішінформ»

Протягом минулого тижня (13-20.03) оптові внутрішні ціни на українські сири знизились на 1,6%. Про це повідомив заступник начальника відділу агропромислового комплексу Антон Порембський. Згідно інформації, якщо станом на 13 березня максимальна оптова ціна на українські тверді сири складала 63000 грн/т, то на 20 березня зменшилась до 62000 грн/т. Причиною зниження цін, на думку Антона Порембського, є різке зменшення експорту українського сиру на ринок РФ на початку нового виробничого сезону.

Така ситуація з експортом одного з основних молокопродуктів і, відповідно, зі скороченням його виробництва, призводить до зниження закупівельних цін на сире молоко, крім того, що більша кількість молока може бути використана для виробництва інших молокопродуктів. Так, «сирний» фактор уже сприяє збільшенню виробництва сухого молока і зниження цін на нього. Нижній рівень цін на СЗМ декларується вже на рівні 42000 грн/т, тоді як верхній рівень цін 46000 грн/т спостерігається на поставки товару, які здійснюються за старими контрактами. Поточний робочий діапазон цін на українське СНМ (сухе незбиране молоко) поки становить 48000-51000 грн/т.

 «Таке різке (9%) зниження цін на українське сухе знежирене молоко може призвести до активізації його експорту», −  вважає Антон Порембський. «Експортні ціни на нього зараз варіюються в діапазоні 3900-4100 дол. США/т. Однак багато що залежить і від розміру зниження цін на ринку ЄС, де для виробників сезон розвивається теж досить вдало і ціни зараз спостерігаються на рівні 4300-4600 дол. США/т. Поставити український СЗМ і СНМ на російський ринок цього року буде досить проблематично», − констатує експерт.

Поки ціни на сири змінилися не суттєво, проте, якщо ситуація з їх експортом не зміниться, то можливе зниження цін на даний товар і скорочення його виробництва. Поточний діапазон цін на найбільш поширені торгові марки сирів (жирність 50%) називається на рівні 60000-62000 грн/т.

Крім того, як прогнозувалося раніше, завдяки сезонному зростанню виробництва масла в межах країни, продовжує знижуватися рівень цін на нього, і зараз орієнтовний діапазон цін на даний продукт становить 49500-51500 грн/т (жирність 72,5%). Швидше за все, зважаючи на зміни на українському ринку сиру, ціни на масло в Україні і далі будуть знижуватися, завдяки більш доступної дешевої сировини для виробництва пари СЗМ/масло.