Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель підж час представлення концепції зеленого енергетичного переходу України до 2050 року, пише Hromadske.
“Ми говоримо про те, що до 2050 року рівень відновлювальних джерел (енергії) має становити близько 70%. У нас ж оцінки, у нас є різні графіки та сценарії реалізації цієї цифри. Найважливіше те, що цей розвиток має бути економічно обрунтованим», повідомив Оржель.
Він зазначив, що в Україні мають зупинити «зловживання у сфері альтернативної енергетики», зокрема виплату завищених «зелених тарифів» за вироблену з альтернативних джерел енергію. За словами Оржеля, наразі навіть без «зеленого тарифу» інвестиції у відновлювальну енергетику вигідніші, ніж у традиційну.
Наразі частка зелених електростанцій у виробництві енергії в Україні складає 5%.
У 2019 році в Україні збудували нових сонячних, вітроелектростанцій та інших електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, загальною потужністю 4,5 гігавати — це майже вдвічі більше за потужність всіх «зелених» електростанцій, які працювали в Україні станом на початок 2019 року.
Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі, а компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова запустила другу за величиною сонячну електростанцію у Європі. Її збудували у Дніпропетровській області.