ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.02.2024

Обсяги імпорту й експорту свинини в січні були близькимиУ січні 2024 року

Україна імпортувала 142 тонни свинини, що в 13,8 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт за перший місяць цього року був на рівні $387 тис., що в вдесятеро менше, ніж у січні 2023 року.

В асоціації «Свинарі України» (АСУ) підкреслили, що це новий антирекорд імпорту з 2018 року. Послаблення активності зовнішніх закупівель свинини почалося в жовтні 2023 року.

Протягом січня 2024 року свинину ввозили з Данії (50,9%), Канади (48,6%) та Польщі (0,5%).

«Обсяги внутрішньої пропозиції протягом перших трьох тижнів січня чинили тиск на ціну свинину в закупівлі. З одного боку, це зменшило потреби операторів в додатковій м’ясній сировині, а з іншого, зробило імпорт ще менш економічно привабливим, ‒ зазначили в АСУ. ‒ Втім, навіть зі зміною напрямку руху цін не спостерігається пожвавлення серед імпортерів. За твердженням операторів, додаткових нецінових бар’єрів чи логістичних складнощів немає, при цьому потреби в сировині вони задовольняють за рахунок внутрішнього виробництва».

Показово, що обсяги експорту свинини в січні 2024 року незначно відрізняються від імпорту: 127 тонн. Для порівняння: за аналогічний період минулого року було експортовано менше 1 тонни цього м’яса.

У грошовому еквіваленті експорт свинини за перший місяць цього року приніс $326 тис. проти $4,2 тис. у січні 2023 року.

У січні 2024 року вітчизняну свинину купували головним чином ОАЕ (77,6%), Південна Корея (21,2%) та Маршаллові Острови (0,3%).

 

agrotimes.ua