Як передає Укрінформ, відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 12 березня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Сьогоднішнє рішення Уряду дасть змогу фермерам вже цієї весни укладати контракти як з державними, так і приватними операторами протимінної діяльності на очищення сільськогосподарських земель і отримати компенсацію із державного бюджету. Це потужний крок до запуску ринку гуманітарного розмінування. Ми сподіваємось, що сьогоднішнє рішення допоможе збільшити кількість операторів протимінної діяльності, які працюють на ринку, а також посилити спроможність виробників техніки для розмінування», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Зазначається, що на програму компенсації витрат за гуманітарне розмінування в державному бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування ділянки фермерам, які працюють на власній чи орендованій землі. Ціна на послуги з розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro. Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.
Не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції, або ж якщо кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають на стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто має податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.
Як повідомлялось, імовірно забрудненими залишаються 156 000 км2 українських територій. Зокрема це землі сільськогосподарського призначення. Ціль Міністерства економіки України – за 10 років очистити 80% забруднених земель і зробити їх безпечними для використання.
www.ukrinform.ua