ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.04.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

В Україну зі США прибуло перше коксівне вугілля для підприємств Метінвесту

 

В Україну прибув балкер з 80 тис. тонн коксівного вугілля для потреб «Запоріжсталі» та «Каметсталі», що входять до складу Групи «Метінвест».

Про це повідомила пресслужба холдингу, передає Укрінформ.

«В Україну прибуло перше в цьому році судно з коксівним вугіллям зі США, зафрахтоване Групою «Метінвест». Балкер Bison привіз 80 тисяч тонн вугілля з власного підприємства Групи в США – United Coal Company (UCC), яке допоможе забезпечити сталу роботу українських металургійних комбінатів Групи після призупинення роботи Покровської вугільної групи», – йдеться в повідомленні.

У “Метінвесті” планують отримувати по одному кораблю з 80 тис. тонн американського коксівного вугілля щомісяця, що дасть змогу закрити частину потреб «Запоріжсталі» та «Каметсталі».

За словами генерального директора холдингу Юрія Риженкова, постачання американського вугілля дозволить підтримати виробництво сталі на підприємствах у Кам’янському й Запоріжжі, що забезпечують роботою десятки тисяч співробітників і підрядників, сферу логістики, залізницю, податкові надходження до бюджету України й значну частину українського валютного експорту.

Як повідомлялося, у січні 2025 року «Метінвест» оголосив про призупинення роботи Покровської вугільної групи у зв’язку зі зміною ситуації на лінії фронту, дефіцитом електроенергії та погіршенням безпекової ситуації для співробітників. Компанію UCC «Метінвест» придбав у квітні 2009 року.

 

www.ukrinform.ua

 

Ціни на АЗС можуть почати падати вже наступного тижня – експерт

 

Якщо не відбудеться зміна тенденції падіння цін на нафту, то ціни на пальне в Україні почнуть знижуватися вже наступного тижня.

Про це в коментарі Укрінформу заявив директор консалтингової групи “А95” Сергій Куюн.

“Очікуємо, що, якщо розвороту цін на нафту не відбудеться, то ціни на АЗС почнуть падати вже наступного тижня. Якщо ціна 65 доларів утримається протягом квітня, зниження може скласти на бензин й дизель мінімум 3 грн/л”, – сказав Куюн.

Він також зазначив, що падіння цін на нафту зумовить зниження доходів Росії, відповідно, обмеживши її можливості продовжувати війну проти України.

Як повідомлялося, ціни на нафту знизилися в середу, 9 квітня, до найнижчого рівня за понад чотири роки через занепокоєння щодо зростаючого попиту, спричиненого загостренням тарифної війни між США та Китаєм і зростанням перспектив пропозиції.

Зокрема, ф’ючерси на нафту марки Brent втратили 2,38 долара, або 3,79%, до 60,44 долара за барель. Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate скоротилися на 2,46 долара, або 4,13%, до 57,12 долара.

Goldman Sachs прогнозує, що Brent і WTI можуть знизитися до 62 і 58 доларів за барель до грудня 2025 року і до 55 і 51 доларів за барель до грудня 2026 року.

 

www.ukrinform.ua

 

Віталій Коваль: Експорт української агропродукції у березні досяг 2,1 млрд доларів США

 

За результатами березня 2025 року експорт аграрної продукції з України склав 5,4 млн тонн на суму 2,1 млрд дол. США. При загальному експорті країни у 3,6 млрд дол. США частка агропродукції становить 58%. Ключові позиції — кукурудза та соняшникова олія.

Топ-5 категорій експорту:

  • Кукурудза – 514 млн дол. США / 2,4 млн тонн.
  • Соняшникова олія – 503 млн дол. США / 441 тис. тонн.
  • Пшениця – 254 млн дол. США / 1,1 млн тонн.
  • Соєві боби – 150 млн дол. США / 370 тис. тонн.
  • М’ясо птиці – 95 млн дол. США / 41 тис. тонн.

Порівняно з березнем 2024 року спостерігається зростання вартості експорту на 87 мільйонів доларів США (+4%). Це стало можливим завдяки збереженню в експортній структурі сильних позицій більш маржинальних товарів – соняшникової олії, соєвих бобів та м’яса птиці, а також загальному зростанню цін на агропродукцію.

«Аграрний сектор залишається опорою української економіки, забезпечуючи понад половину валютних надходжень країни в умовах війни. Наші виробники продовжують демонструвати конкурентоспроможність на світовому ринку, а Міністерство послідовно працює над диверсифікацією ринків збуту та розширенням експортного потенціалу переробної промисловості», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Середні експортні ціни на основні товари у березні 2025 року в розрахунку на тонну склали: кукурудза – 215 дол. США, соняшникова олія – 1 141 дол. США, пшениця – 225 дол. США, соєві боби – 407 дол. США, м’ясо птиці – 2 300 дол. США. Така цінова кон’юнктура на світових ринках сприяла збільшенню вартості українського агроекспорту.

Також спостерігається зростання експорту окремих видів продукції переробки. Зокрема, порівняно з березнем 2024 року експорт хлібобулочних виробів збільшився на 24% (до 29,5 млн дол. США, +7,7 млн дол. США), вершкового масла – на 254% (до 9,87 млн дол. США, +7,3 млн дол. США), а сирів – на 32% (до 5,3 млн дол. США, +1,4 млн дол. США).

Основними торговельними партнерами у березні стали Туреччина (270,8 млн дол. США), Італія (171,1 млн дол. США), Іспанія (170,4 млн дол. США), Єгипет (162,4 млн дол. США) та Нідерланди (121,6 млн дол. США). Загалом 36 країн імпортували українську агропродукцію в обсягах понад 10 млн дол. США кожна.

 

minagro.gov.ua

 

В межах Grain from Ukraine відправлено понад 280 тисяч тонн агропродукції до країн Африки та Близького Сходу

 

Станом на кінець березня 2025 року  в межах гуманітарної ініціативи Президента України Володимира Зеленського Grain from Ukraine Україна доставила понад 280 тисяч тонн продовольства.

Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив у своїй колонці на «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, до Мозамбіку було відправлено 415,9 тонн рослинної олії, Палестини — 553 тонни пшеничного борошна, Сирії — 4 400 тонн пшеничного борошна. За даними Всесвітньої продовольчої програми (WFP), поставка в Сирію забезпечить продуктами харчування понад 59 тисяч сирійців протягом шести місяців.

«Ініціатива Grain from Ukraine є прикладом того, як країна, що сама зазнає російської агресії, активно протидіє глобальним викликам продовольчої безпеки та залишається надійним партнером у боротьбі з голодом у найбільш вразливих регіонах світу», — зазначив Віталій Коваль.

Загальна сума фінансування цьогорічних поставок склала 331 млн доларів США. Фінансування програми організовано у форматі раундів. Поточний, третій раунд, зібрав 35,5 млн доларів підтвердженого фінансування від 29 країн-донорів.

Наступний етап поставок з обсягом фінансування 18,8 млн доларів від Канади, Швеції, Португалії та Іспанії буде спрямований до Бангладешу, Чаду, Мозамбіку, Пакистану та Сирії.

Довідково. Grain from Ukraine — міжнародна гуманітарна програма, започаткована у 2022 році за ініціативою Президента України Володимира Зеленського. Її мета — постачання українського продовольства до найбільш уразливих країн Африки, Азії та Близького Сходу за фінансової підтримки донорських держав і в координації з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Попри назву, програма охоплює не лише зернові культури, а й інші продукти харчування, зокрема рослинну олію та борошно. Продовольчу допомогу в межах ініціативи отримали 15 країн: Джибуті, Демократична Республіка Конґо, Ефіопія, Кенія, Малаві, Мавританія, Мозамбік, Нігерія, Палестина, Сомалі, Судан, Сирія, Танзанія, Ємен та Замбія.

 

minagro.gov.ua