Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 11.09.2019

Банки зобов’яжуть вказувати усі витрати споживача за кредитом

На засіданні 11 вересня Верховна Рада прийняла за основу альтернативний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (№ 1085-1).

Про це пише Ліга.Закон.

Законопроект підтримали 309 народних депутатів. Строки підготовки законопроекту до другого читання скорочено на половину.

Пропонуються наступні блоки змін:

– наділення НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу та накладати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів;

– доповнення КпАП нормами, які чітко визначають певні порушення прав споживачів фінансових послуг як склад адміністративного правопорушення;

– зміни до Закону про споживче кредитування, якими передбачено розширити визначення загальних витрат по споживчому кредиту шляхом включення до нього усіх витрат споживача, включаючи додаткові та супутні послуги третіх осіб.

Банки хочуть зобов’язати розкривати на своїх сайтах та у рекламі інформацію про реальну вартість фінансових продуктів та послуг. Це повинно захистити клієнтів від оманливо вказаних процентних ставок за кредитами.

Також законопроект пропонує заборонити нав’язування клієнтам непотрібних послуг та зміну договорів без попередження.

У випадку прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через три місяці після набрання ним чинності.