Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.10.2022

Чергове зниження прогнозу врожаю кукурудзи в ЄС підтримує котирування на високому рівні

За прогнозом експертів COCERAL (Організація європейських зернотрейдерів), цьогоріч врожай кукурудзи в ЄС не перевищить 52 млн тонн, тоді як торік він склав 70,2 млн тонн, а USDA у жовтні оцінив його у 56,2 млн тонн.

Після значного зниження прогнозу врожаю кукурудзи для Франції Союз німецьких кооперативів (DRV) внаслідок тривалої літньої посухи та спеки знизив оцінки виробництва кукурудзи для Німеччини на 3,54 млн тонн, що на 20,2% поступатиметься торішньому показнику. Румунія та Угорщина, що є значними виробниками кукурудзи в ЄС, також постраждали від посухи.

На тлі скорочення виробництва Євросоюз різко активізував імпорт кукурудзи, який у 2022/23 МР вже сягнув 8,39 млн тонн, що вдвічі перевищує 4,08 млн тонн, імпортовані за цей же період торік. Нагадаємо, що за прогнозом USDA, ЄС в цьому сезоні імпортує 20 млн т кукурудзи, що відповідатиме рівню попереднього сезону. Але з огляду на темпи імпорту перших 3,5 місяців сезону можна очікувати збільшення обсягу закупівель. Активізація імпорту Євросоюзом знизила запаси кукурудзи старого врожаю в Україні та підтримала ринок.

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на паризькій Euronext за тиждень впали на 4,3% до 327 €/т або 320 $/т (-1% за місяць) на даних звіту USDA та під тиском сезонного збільшення пропозицій та зниження цін на американську та українську кукурудзу.

На біржі в Чикаго грудневі ф’ючерси на кукурудзу за тиждень впали на 1,9% до 267 $/т (-1,7% за місяць), а листопадові – на 2,5% до 286,5 $/т (-6,8% за місяць).

На ціни американської кукурудзи тиснуть високі темпи збирання у США, де на 16 жовтня обмолочено 45% площ у порівнянні з 40% в середньому за 5 років. Проте котирування підтримує збільшення виробництва етанолу до 1,06 млн барелів/добу, яке вперше з 5 серпня перетнуло рівень 1 млн барелів/добу завдяки активізації попиту на автомобільне пальне.

В Україні ціни попиту на кукурудзу з поставкою в порт залишаються на рівні 185-215 $/т, проте черги авто на вивантаження та судів під завантаження зберігаються. Ціни попиту з поставкою на західні кордони знизилися до 240-250 €/т DAP – кордон з Польщею та Угорщиною.

Експерти ANEC підвищили прогноз експорту кукурудзи з Бразилії у жовтні до 7,18 млн тонн, що значно перевищить 1,87 млн т, експортованих у жовтні 2021 р., а гарний літній врожай кукурудзи та сприятливі для сівби зимового урожаю погодні умови найближчим часом посилять тиск на ціни.

 

graintrade.com.ua