Цінова нестабільність на ключових металургійних ринках негативно відображалася на кон'юнктурі сегменту переробного чавуну. Проте, український експортний ринок наразі зберігає ціни пропозицій в діапазоні 385−390 дол. США/т, FOB (морські порти України), проте даний рівень носить, швидше, індикативний характер, тому що більша частина вітчизняних постачальників знаходиться поза ринком.
Істотний вплив на ситуацію в сировинних сегментах останнім часом надає стрімке здешевлення сталевого прокату, яке постачається з Китаю. Негативним фактором в цій ситуації є також здешевлення залізорудної сировини, що призводить до зменшення попиту на ключових світових торговельних майданчиках.
Вартість імпортного передільного чавуну в країнах Європейського Союзу з початку поточного місяця знизилася на 5−7 дол. США/т і наразі складає 400−405 дол. США/т, C&F. У той самий час оператори ринку відзначають, що на європейських ринках збуту української сировини, провідні виробники займають стриману позицію і вкрай обережно підходять до питань закупівель додаткових обсягів.
Ситуація на ринку чавуну в США схожа на європейську: попит на сировину залишає бажати кращого на тлі здешевлення сталевого брухту в останній час. Так, ключові імпортери контрактують невеликі партії матеріалу в рамках технологічно обгрунтованих норм, мотивуючи свої кроки складнощами з реалізацією готового сталевого металопрокату. Таким чином, імпортний переробний чавун бразильського походження оцінюється в 405−415 дол. США/т, C&F.
Зниження котирувань чавуну спостерігається також у країнах Південно−Східної Азії внаслідок перенасичення даного регіонального ринку дешевим китайським металопрокатом. В результаті цього азіатські виробники істотно скоротили виробничі програми, а окремі трейдери і зовсім тимчасово покинули ринок. У підсумку імпортний переробний чавун для азіатських імпортерів наразі доступний по 400−410 дол. США/т, C&F.