Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.12.2022

Держмитслужба вказала на зарядні станції, які не звільнено від мита та ПДВ

На сьогодні набули популярності також портативні зарядні станції. Завдяки ним можна швидко заряджати одразу кілька пристроїв. Якщо пауербанк розрахований на зарядку телефонів, то до портативної зарядної станції можна під’єднати телефони, планшети, ноутбуки, колонки, смарт-годинники, прилади для освітлення тощо.

Як роз’яснює ДМСУ, зарядні станції, виготовляються виробником у вигляді одного корпусу, до складу якого крім головного блока – акумуляторної батареї можуть входити електронні блоки, наприклад інвертор, випрямляч тощо. Зовні корпус станції обладнаний роз’ємами для різних типів для підключення електрообладнання. Зарядні станції є пристроєм, головною функцією якого є завчасне накопичення електроенергії в досить ємкому акумуляторі. З огляду на це та відповідно до положень УКТЗЕД зарядні станції класифікуються як літій-іонні акумулятори за кодом 8507 60 00 00 з відповідним пільговим оподаткуванням ввізним митом та ПДВ.

ДМСУ звертає увагу, що коли зарядна станція виготовлена виробником не із застосуванням літій-іонних акумуляторів (наприклад, з нікелево-кадмієвих, залізо-нікелевих, свинцевих, та інших акумуляторів), у такому випадку імпорт зарядних станцій на митну територію України здійснюється на загальних підставах.

Стосовно “систем безперебійного електроживлення” у чинній редакції УКТЗЕД не передбачено окремого коду для класифікації такого товару. У разі виникнення необхідності декларування “системи безперебійного електроживлення” її класифікацію необхідно здійснювати з урахуванням технічних характеристик та призначення, які визначені виробником, відповідно до приміток 3, 4 та додаткової примітки 2 до Розділу XVI УКТЗЕД та положень першого та третього Основних правил інтерпретації класифікації товарів.

При цьому необхідно ураховувати те, що відповідно до УКТЗЕД стабілізовані джерела живлення (випрямлячі, об’єднані з регулятором, інвертором тощо), наприклад, блоки безперебійного електроживлення класифікуються у товарній позиції 8504. Зокрема за кодом 8504 40 30 класифікуються статичні перетворювачі, які мають назву – джерело безперебійного живлення (англ. Uninterruptible Power Supply, UPS), яке використовується, наприклад, разом з обчислювальними машинами та автоматично забезпечує резервною електроенергією (з сигналізацією про стан мережі) у разі вимкнення живлення, що запобігає втраті даних. ДМСУ звертає увагу: зазначені вище джерела безперебійного живлення та код 8504 у затверджений Постановою перелік товарів не включені.

Джерело: лист ДМСУ від 12.12.2022 р. № 15/15-04-03/7/4615.

 

buh.ligazakon.net