Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 02.03.2020

Держпраці починає масштабні перевірки в будівельній галузі

Держпраці повідомляє про початок вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі з 2 березня, пише ЛІГА.Закон.

Кампанія відбуватиметься у два етапи:

  • 2 березня – 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці;

  • 30 березня – 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

Під час першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.
Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року.

Як відзначили у держслужбі, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями. У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

Нагадаємо, що з 31 грудня 2019 діє новий порядок перевірок Держпраці, затверджений постановою №1132 Кабміну. Детальніше про новий порядок читайте в матеріалі від старшого юриста KPMG Law Ukraine Юлії Підлісної.