Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.01.2021

До 2024 року 90% українців будуть користуватися онлайн-послугами та іншими цифровими продуктами

Завдяки цифровим продуктам ми зможемо зробити Україну найзручнішою у світі державою для людей та бізнесу. Можливість взаємодії з державою у кілька кліків буде закріплена законодавством, а державними онлайн-послугами користуватимуться 90% українців.

Таким баченням України майбутнього поділився Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв’ю для видання MC.Today.

“Трансформація повинна стати релігією кожного міністерства. Там повинні працювати менеджери, що розглядають усі завдання з точки зору того, як зробити їх швидшими та дешевшими. Потрібно все спрощувати, змінювати суть процесів, щоб не важливо було, хто прийшов до влади, і все рухалося за окресленим шляхом”, — сказав Михайло Федоров.

Для ефективної трансформації всіх державних послуг Мінцифри використовує системний підхід. Саме тому у процесі переведення послуг в онлайн пріоритетними для Міністерства є найпопулярніші послуги в офлайні. Михайло Федоров розповів, як Мінцифри переводить держпослуги в електронну форму на прикладі онлайн-реєстрації ФОП, що однією з перших з’явилася на порталі Дія. Команда переписувала нормативно-правові акти та ініціювала зміни до законодавства, малювала веб-інтерфейс послуги на порталі та під’єднувала її до реєстрів Мін’юсту.

Так, процес відкриття ФОП скоротився з 30 до 3 етапів. За 8 місяців існування онлайн-послуги на порталі Дія нею скористалися вже понад 200 тисяч українців. Рік тому лише 4-6% приватних підприємців відкривали бізнес онлайн, зараз це близько 50%.

Фундаментальним принципом у роботі онлайн-послуг є відсутність участі чиновників у процесі. Тому Мінцифри працює над повною автоматизацією реєстрації ФОП. Для цього у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект. Повністю автоматична реєстрація ФОП на порталі Дія стане доступною вже навесні 2021 року.

Міністр цифрової трансформації також розповів про інший великий проект для бізнесу — Дія City. Мінцифри створює привабливу податкову систему для розвитку IT-бізнесу та креативної галузі в Україні. Це стане стимулом для IT-компаній працювати повністю легально, не ховаючи своїх співробітників за ФОП, а офіційно працевлаштовувати в компанію.

“Зараз наша мета — створити MVP, який покаже, що буде, якщо не збільшувати податки, а зменшувати, і в майбутньому масштабувати проект на всю країну. Ми точно не хочемо нічого зламати, натомість легалізуємо те, що вже успішно працює”, — підкреслив Міністр цифрової трансформації.

За допомогою Дія Сity Мінцфири відходить від радянського трудового кодексу та змінює систему трудових відносин. З’являться елементи англійського права, корпоративне управління компанією, а також нове поняття — гіг-працівник. Крім цього, проект передбачає захист IT-компаній, що працюють легально, від неправомірного тиску з боку правоохоронних органів.

Проект Дія City вже підтримала велика кількість відомих компаній, серед яких Аjax Systems, Nika Tech Family, Київстар.

Більше про взаємодію Мінцифри з іншими міністерствами, трансформацію держави коштом партнерів та донорів, команду та нетипову для Уряду атмосферу IT-стартапу в Міністерстві — в інтерв’ю Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова виданню MC.Today.

Джерело: Урядовий портал.