Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.11.2023

EPAM завершила перший етап трансформації Держстату 

Компанія ЕРАМ разом із Міністерством цифрової трансформації та Державною службою статистики запустили публічну бета-версію порталу stat.gov.ua та онлайн-опитування про зайнятість українців.

Робота охоплює розробку стратегії трансформації та її технологічну реалізацію з використанням прогресивних хмарних технологій і рішень передачі даних. Основна мета проєкту — наблизити інструменти та методи роботи державної організації до принципів діяльності технологічної компанії, а також погодити їх з міжнародними стандартами роботи аналогічних статистичних інституцій згідно з дорожньою картою євроінтеграції України.

Якісні дані — основа для прийняття управлінських рішень. Саме тому Держстат має перетворитися на сучасну організацію, яка схожа на ІТ-компанію. Це дасть змогу отримувати дані в режимі реального часу, швидко їх аналізувати та поширювати. Ми вже запустили перше опитування Держстату в онлайн-форматі. Далі продовжуємо працювати над цифровою трансформацією, щоб держоргани, представники бізнесу і суспільство отримували якісні та актуальні дані. Вдячний партнерам — компанії EPAM — за підтримку в реалізації цифрової трансформації Держстату.

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації

Підтримка України з боку EPAM — непохитна. Для нас велика честь бути партнером, який допомагає модернізувати та трансформувати державний сектор та соціальні платформи. Сьогодні українська ІТ-індустрія та уряд запроваджують нову модель державної диджиталізації, яка надає стійкості та надихає країни в усьому світі.

AРКАДІЙ ДОБКІН

CEO та Президент EPAM Systems

Перші консультації щодо трансформації Держстату розпочалися два роки тому. Тоді експерти ЕРАМ провели аналіз стану цифровізації органів державної статистики та розробили концепцію цифрової трансформації. За результатами відкритого конкурсу ЕРАМ отримала роль ключового партнера з трансформації Держстату.

В основі проєкту використовується розробка  ЕРАМ — Quanthub  — платформа для управління життєвим циклом даних — від збору, очищення, трансформації, аналізу даних до їх поширення. Ця платформа була адаптована до вимог Держстату: зроблено переклад українською мовою та доповнено додатковими можливостями для реалізації процесу статистичного виробництва. Ця оновлена система отримала назву «Сигма» — відповідно до літери грецького алфавіту та математичного знаку.

ЕРАМ має 30 років досвіду роботи в інжинірингу, консалтингу та розробці цифрових рішень для глобального бізнесу. Ми раді бути частиною великого проєкту з трансформації Держстату та мати можливість реалізувати в Україні найкращі світові практики, які допомагають в цифровій трансформації України.

ЮРІЙ АНТОНЮК

Віцепрезидент, голова EPAM у Центральній та Східній Європі

Цифрова трансформація Держстату — це не перший масштабний проєкт, до якого долучаються експерти EPAM. 4 роки тому волонтери компанії розробили першу версію мобільного застосунку «Дія», який з часом став потужною платформою надання цифрових державних послуг.

 

careers.epam.ua