Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 04.12.2019

Фонд національного багатства: структура і початок роботи

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вивчають модель централізованого управління державними активами через Фонд національного багатства, запланований запуск якого відбудеться у 2020 році.

Про це повідомив замміністра Павло Кухта в інтерв’ю для ЕП. 

«До початку січня ми маємо подати список компаній, де держава за законом не зможе продавати більш ніж 50% + 1 акцію. Ці активи залишатимуться в основному в державній власності, у них можна буде залучати міноритарних інвесторів. Ці державні підприємства мають скласти базу для створення централізованої структури з управління державними активами. Я говорю про створення Фонду національного багатства», – наголосив він.

Кухта повідомив, що модель такого холдингу ще розробляється і буде представлена пізніше.

Заступник міністра заявив, що нова структура також буде мати незалежне корпоративне управління, аби виключити можливу політизацію.

Також Кухта заявив, що Фонд національного багатства запрацює у 2020 році.

«Ми плануємо внести закон у парламент, публічно обговорити його з депутатами, ухвалити і створити фонд», – резюмував Кухта.