Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 30.07.2019

Французи будуть обігрівати свої будинки адроннимм колайдером

Керівництво Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) підписало з чиновниками французької комуни Ферне-Вольтер угоду про використання для опалення житлових будинків гарячої води з Великого адронного колайдера.

Про це повідомляється на сайті організації.

Великий адронний колайдер, найбільший в світі прискорювач елементарних частинок, розташований в підземному тунелі під кордоном між Швейцарією і Францією. Прискорювач споживає близько 150 мегават електричної потужності, і значна частина цієї енергії йде на охолодження різних компонентів апаратури, в тому числі водяне охолодження.

CERN підписав угоди з місцевою французькою владою про використання цієї води. Згідно з документом, починаючи з 2022 року частка гарячої води з системи охолодження буде надходити по трубі завдовжки близько двох кілометрів в будинки комуни Ферне-Вольтер, які наразі будуються.

Будинки в комуні Ферне-Вольтер отримуватимуть основну частину енергії від геотермальних джерел. Також тепло від промислових будівель, систем кондиціонування і навіть сонячних панелей буде збиратися і направлятися в підземну мережу трубопроводів з водою. При необхідності енергія буде підніматися на поверхню для обігріву житлових і інших приміщень.

Вода з колайдера буде надходити в ту ж систему, що дозволить приблизно 8 000 майбутнім жителям комуни скоротити викиди вуглекислого газу від використання викопного палива. Тести нової системи заплановані на 2021 рік.