Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.01.2020

Інформація, що Prozorro ввела 5% комісію на всі закупівлі, не відповідає дійсності

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надає роз’яснення щодо інформації про нібито введення комісії в 5% за участь у публічних закупівлях. Таке твердження не відповідає дійсності та вводить учасників ринку в оману.

Найперше, потрібно наголосити, що системи Prozorro, інструмент допорогових закупівель Prozorro Market та система Prozorro.Продажі – це різні системи. Державне підприємство Prozorro та інструмент Prozorro Market – це сфера державних закупівель, а державне підприємство Prozorro.Продажі відповідає за продаж та оренду державних ресурсів

У неправдивій інформації, що була розповсюджена, мова йде про начебто 5% комісію, що вводиться для усіх закупівель. Насправді, 5% комісії від угоди — це тариф, який від 15 січня діє лише в пілотному проекті допорогових закупівель Prozorro Market. Prozorro Market –  це новий інструмент для закупівель товарів широкого вжитку на невеликі суми (до 200 тис. грн). Інструмент не є обов’язковим для використання замовниками. Зі старту роботи у квітні 2019 року, державні органи замовили в ньому товарів на суму 10 млн грн, що становить менше ніж 0,1% за аналогічний період в системі Prozorro.

За принципом роботи Prozorro Market є звичайним інтернет-магазином для бюджетних установ і як  будь-який маркетплейс стягує з бізнесу платню за розміщення там товарів.

До січня 2019 року сервіс був безкоштовним, але для того, щоб була можливість поповнювати асортимент товарів і кваліфіковувати кожного постачальника, а також розвивати інтерфейс та клієнтський сервіс, було введено тариф. Зокрема Центральна закупівельна організація отримує 3%, а електронний майданчик-провайдер послуги – 2%.

Щодо визначення вартості публічних закупівель. Плата за участь у публічних закупівлях визначається постановою Кабінету Міністрів України. Максимальний розмір платні зараз становить 3400 грн. Саме стільки потрібно сплатити за участь у тендері з очікуваною вартістю від 4 мільйонів гривень. В цілому, розмір тарифів в системі Prozorro становить до 0,1% від очікуваної вартості закупівлі (а не 5%).

Мінекономіки проведе всебічне вивчення практик щодо розмірів комісій та консультації із ринком та перегляне розмір комісії, що встановлено для інструменту допорогових закупівель Prozorro Market.

З введенням у дію нової редакцію Закону 19 квітня 2020 року розмір тарифу в Prozorro Market буде вже регулюватися постановою Кабінету міністрів України.