Міністерство аграрної політики і продовольства планує в липні запустити Державний аграрний реєстр, який об’єднує дані ряду інших держреєстрів. Запуск версії з повноцінним функціоналом запланований на 2022 рік.
Про це повідомив Тарас Дзьоба, заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, передає agroreview.com.
«Першу версію Державного аграрного реєстру ми плануємо запустити в липні, далі будемо взаємодіяти з учасниками ринку для його вдосконалення і наповнення корисними функціями. Також будемо вести промоінформаційну кампанію, щоб агровиробники добровільно приєднувалися до цього ресурсу, знаходили користь для себе, створювали з нами зворотний зв’язок», — розповідає Дзьоба.
За словами заступника міністра, пріоритетом його роботи є запуск аграрного реєстру і подальша його модифікація в цифрову платформу, об’єднуючу ряд реєстрів з даними про тих чи інших агровиробників «під одним дахом». Назва проекту поки відсутня, але в Мінагрополітики його попередньо називають «АгроДія», за аналогією з існуючим порталом держпослуг «Дія».
«Через нього в тому числі повинна розподілятися держпідтримка аграріїв. Фермери повинні мати можливість подаватися на компенсацію процентних ставок на фінансування через цей інструмент, тобто це один з напрямків великої роботи. Повноцінний запуск „АгроДії“ запланований на 2022 рік», — додав урядовець.
Так, в зв’язку з запуском Мінагрополітики в середині року розвитку проекту завадила відсутність фінансування з держбюджету ряду програм міністерства.
«В основному ми свою роботу виконуємо за рахунок донорів і країн-партнерів України. Відповідно, доступне нам фінансування складається з грантів та технічної допомоги партнерів», — коментує Дзьоба.
Крім того, другий пріоритет діяльності заступника міністра, який вже успішно реалізується аж до майже повної готовності до подачі на розгляд Кабміну, — постанова про земельний моніторинг та моніторинг земельних відносин. Даний інструмент буде показувати, що відбувається з земділянками і ринком землі в цілому, за яким цільовим призначенням використовуються ділянки землі. Основна функція постанови — ідентифікація в автоматичному режимі інформації з різних реєстрів, в тому числі реєстру Мін’юсту, Держреєстру рибогосподарських водних об’єктів, Єдиного держреєстру судових рішень і реєстру Нацбанку.
«Це об’єднання різної інформації в рамках єдиного ресурсу інформаційно-аналітичних куль на картографічній основі. Це дасть можливість ідентифікувати „білі плями“, „сірі зони“, „чорні зони“ в тих чи інших реєстрах. Такі два ударних напрямки, якими я буду займатися», — підсумував Тарас Дзьоба.