Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.12.2020

Міністерство інфраструктури планує розробити окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час виступу на 18-му засіданні Робочої групи з транспорту на рівні керівників відомств ГУАМ сьогодні, 8 грудня.

Участь у заході також взяли Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв, Міністр транспорту, зв’язку та високих технологій Азербайджану Рамін Гулузаде, заступник Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Акакі Сагірашвілі, Держсекретар Міністерства економіки та інфраструктури Молдови Юліан Постіке, інші представники відомств та Секретаріату ГУАМ.

«Вже зараз ми активно працюємо над цифровізацією транспортної галузі. В експериментальному режимі розпочата робота електронних товарно-транспортних накладних. Також ми приєдналися до ІІ-го Додаткового протоколу Міжнародної конвенції про внутрішній транспорт, що включило нас у перелік країн, готових впроваджувати e-CMR. У рамках ОЧЕС ми розробляємо механізм обміну в електронному форматі інформацією про видані дозволи на здійснення міжнародних автоперевезень вантажів. Також окремо з Урядом Казахстану працюємо над впровадженням електронних разових дозволів на здійснення міжнародних вантажних автоперевезень. А у наступному році плануємо побудувати окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень», – зазначив Владислав Криклій.

Крім цього, спільно з Державною митною службою, Мінфіном, Мінекономіки та Прикордонною службою Мінінфраструктури працює над створенням єдиної цифрової платформи, яка дозволить бізнесу при в’їзді/виїзді до/з України заповнювати всі дані в одному цифровому вікні без необхідності дублювання у різні органи документів, що вже подавалися однією із цих структур. Для початку ініціатива буде реалізована у галузі морського транспорту, а далі пошириться на авіацію, залізницю та автоперевезення.

Владислав Криклій також подякував азербайджанським колегам за виявлену ініціативу з підготовки Концепції створення регіональної логістичної платформи GUAM-NET і висловив повну її підтримку Україною. «Оскільки концепція розвитку GUAM NET якраз розробляється країнами-членами ГУАМ, ми пропонуємо розвивати її на базі національних сегментів цифрових платформ, які за єдиним стандартом будуть потім інтегровані між собою. Ми готові ділитися своїм досвідом і стратегією розвитку цифрових платформ у транспортно-логістичній сфері. Пропоную всім країнам-учасницям пропрацювати спільний алгоритм дій у рамках наступних засідань Робочих груп. Впевнений, об’єднання наших зусиль дасть чудовий імпульс до розвитку транспортних зв’язків у регіоні ГУАМ», – додав Міністр.

Довідково 

Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ є міжнародним регіональним об’єднанням 4-х держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. Організація була створена 23 травня 2006 року на Київському саміті ГУАМ, в ході якого глави держав підписали Статут ГУАМ, який ратифіковано Законом № 136-VI (136-17) від 06.03.2008.

Цілі ГУАМ: затвердження демократичних цінностей, забезпечення верховенства права та поваги до прав людини; забезпечення сталого розвитку; зміцнення міжнародної та регіональної безпеки та стабільності; поглиблення європейської інтеграції для створення загального простору безпеки, а також розширення економічного та гуманітарного співробітництва; розвиток соціально-економічного, транспортного, енергетичного, науково-технічного і гуманітарного потенціалу; активізація політичної взаємодії та практичного співробітництва у сферах, що становлять взаємний інтерес.