Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.06.2022

Міністр економіки України оприлюднила покроковий план для інтенсивного зростання добробуту в країні

Окрім перемоги над російським агресором, Україні необхідно побороти бідність, низьку продуктивність праці, енергозалежність, низький ВВП на душу населення. Аби здобути перемогу в цій боротьбі, державі слід здійснити стрибок від жертви агресії до потужної регіональної супер сили, від російської орди до Євросоюзу та від країни з перехідною економікою до економіки, що розвивається.

На цьому наголосила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі з експертами громадської спілки Aspen Institute Kyiv.

Вона зауважила, що цілей економічного зростання України можна досягти шляхом членства країни в Європейському Союзі та повного доступу до ринків країн Великої Сімки та ЄС до 2030 року.

“Членство в ЄС дозволить швидко здійснити реформи, які гарантують законність та верховенство права кожному, хто інвестує в Україну. Наше бачення економічного «плану Маршалла» для України полягає у тому, що уряди наших держав-партнерів нададуть своїм компаніям держгарантії, які покриють воєнні та країнові ризики по Україні і у такий спосіб допоможуть їм якнайшвидше інвестувати в Україну. Така модель забезпечить виграш для всіх сторін (win-win) та відкриє шлях до створення сучасної та динамічної української економіки”, – зазначила Юлія Свириденко.

Одним з основних кроків для посилення економічного зростання є розвиток ключових галузей – військово-промислового комплексу та аерокосмічних технологій, енергетичної безпеки, продовольчої безпеки, кібербезпеки, «зеленої» металургії та інжинірингу.

Це, зокрема:

  • Виробництво сучасної зброї. Україна має світовий потенціал у виробництві та експорті озброєння, а також шанс витіснити росію з ринку обслуговування війської техніки старих зразків по всьому світу.
  • Розвиток атомної енергетики та нарощування експорту до Європи через ENTSO-E.
  • Розширення конкурентних переваг в агропромисловому комплексі та збільшення частки продукції з глибокою переробкою.
  • Використання потенціалу в IT та поєднання цієї сфери з військовими технологіями.
  • Розширення обсягів та вартості експорту металу, щоб стати одним із ТОП-10 експортерів у світі.
  • Відновлення металургійних заводів на принципах зеленої металургії для нарощення ще однієї конкурентної переваги в експорті.

Юлія Свириденко наголосила, що ці плани будуть реалізовані за умови створення привабливого податкового клімату, забезпечення інвесторам дешевої електроенергії, надання доступу до корисних копалин для їх подальшої переробки, налагодження безпечної швидкої логістики до Європи.

 

me.gov.ua