Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.01.2021

Мінцифри та QPDigital співпрацюватимуть для розвитку українського IT-ринку

Міністерство цифрової трансформації України та венчурний фонд QPDigital підписали меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства з розвитку в Україні передових напрямків IT-діяльності: штучного інтелекту, блокчейну та геймдеву.

Відповідний Меморандум підписали заступник Міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT Олександр Борняков та директор QP Digital Денис Вальвачев.

«Радий, що тепер дедалі більше потужних інвесторів долучаються до розбудови країни, інвестуючи саме в технологічні проекти. Особливість нашого співробітництва з QP Digital полягає в тому, що компанія не просто інвестує в стартапи таких трендових технологій та індустрій, як AI, GameDev, Blockchain, а й інвестує у вертикалі Deep & Spacetech. Разом з QP Digital ми будемо навчати фінансової та інвестиційної грамотності студентів провідних технічних вишів України та плануємо запуск освітнього проекту. Сподіваюсь, що завдяки нашій співпраці в Україні з’явиться ще більше «єдинорогів», таких як Grammarly, People.ai, GitLab», – сказав Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT.

Основною метою Меморандуму є взаємовигідне співробітництво сторін, спрямоване на створення сприятливих умов для розвитку внутрішнього IT-ринку, який зможе створювати власні продукти, конкуруючи зі світовими компаніями.

«Я вважаю, що Україна готова до того, щоб запускати стартапи тут і зараз, тому що критична маса розумних і талановитих програмістів тут вже є. Ми разом з Мінцифри будемо працювати над тим, щоб компанії працювали не тільки на експорт, а насамперед для внутрішнього ринку. Покращуючи IT-екосистему, ми зможемо сприяти активному розвитку штучного інтелекту, блокчейну, геймдеву, IT-логістики, шляхом автоматизації процесів, що особливо важливо під час пандемії», – зазначив Денис Вальвачев, CEO QPDigital.

Меморандумом передбачається співпраця за такими напрямами:

  • сприяння розвитку освіти і науки в галузі IT
  • стимулювання економіки шляхом розвитку IT-індустрії в Україні
  • розроблення та реалізація екосистемних ініціатив у сфері IT
  • створення та розвиток сучасної інноваційної інфраструктури
  • залучення зовнішніх інвестицій в Україну та підвищення частки української ІТ-індустрії на світовому ринку.

Представники венчурного фонду QPDigital вже долучилися до створення стратегії розвитку ринку віртуальних активів в Україні (Форсайт). Також планується спільно проводити хакатони й запустити освітній проект про інвестиції та стартапи.

Джерело: Урядовий портал.