Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 24.02.2020

Молдова може купувати газ через Україну на 16% дешевше, ніж вона купує у Газпрому

Через рекордно теплу зиму та падіння цін на газ на європейських ринках, Молдова зможе купувати газ у ЄС з поставкою через Україну на 16% дешевше, аніж вона платить за контрактами з Газпромом.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, пише Hromadske.

«Молдова зараз купує газ у Газпрому за 174 долари (за тисячу кубометрів — ред.) Якщо купувати газ із ЄС з постачанням через Україну, то ціна на вході у Молдову складе близько 146 доларів. Економія близько 28 доларів (16%)», — повідомив Макогон.

Він зазначив, що наразі ціни на газ на європейських газових хабах стрімко падають. Це падіння ціни спостерігається і на енергетичній біржі в Україні, де востаннє ціна газу знизилася до 4000 гривень за тисячу кубометрів (включаючи податок на додану вартість).

Підставою для падіння цін на газ Макогон назвав підписання нового контракту на транзит між Україною та Росією. Цей же контракт надає нові можливості європейським компаніям закуповувати газ на україно-російському кордоні, платячи Україні за його транзит.