ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.11.2023

На ринку сої триває ажіотаж – аналітики

Україна за 20 днів листопада експортувала вже 425 тис. тонн сої. Якщо експорт цього місяця сягне 560 тис. тонн, то це буде абсолютним рекордом за всі роки незалежності України.

Про це розповіли аналітики сільгоспкооперативу «ПУСК».

«На ринку сої триває ажіотаж. У листопаді експортовано вже 425 тис. тонн сої, на грудень законтрактовано 500 тис. тонн, є продажі на січень та лютий. Українську сою, яка дешевша за американську та бразильську на $40-50 за тонну, купує в першу чергу ЄС. Бум на сою підтримує зростання цін в Європі на соєвий шрот, який зріс на $120 дол за тонну. Маємо також попит з боку Туреччини. Якщо в листопаді вийдемо на  експорт у 560 тис. тонн, то це буде абсолютним рекордом за всі роки  незалежності України», – пояснили аналітики.

Як зазначається, індикативні ціни на сою в одеських портах наразі становлять $410-415/т, об’єми 200-300 тонн можна продати за ціною $425/т.

«Заводи також підіймають закупівельні ціни через високий попит на соєвий шрот з боку європейських покупців. Ціни на сою вже на рівні 16000-16200 грн/т, у грудні можуть зрости до 17000 грн/т», – додали аналітики.

На їх думку, ринок сої зростатиме й надалі, але перед святами, в грудні, пропозиція може значно збільшитися та тимчасово пригальмувати зростання цінників.

 

kurkul.com