Опубліковано 13.04.2018

На світовому ринку нафтопродуктів спостерігається підвищення цін

На світовому ринку нафтопродуктів спостерігається підвищення цін, яке вже викликало ріст цін в оптовій торгівлі на українському ринку. Про це повідомляє прес-служба ДП «Держзовнішінформ».

«У середньому зростання цін на світовому ринку на бензин А-95 та дизельне пальне станом за І декаду квітня порівняно з середнім рівнем цін в березні становило близько 30-35 USD/мт, що співставно зі зростанням середнього рівня цін на українському ринку на 650-750 грн/мт за аналогічний період. Станом на 12 квітня рівень цін за пропозиціями на постачання в оптовій торгівлі знаходився на позначці: на ДП – 26800-27700 грн/мт; на бензин А-95 – 32900-34600 грн/мт. Також існує тенденція до зміни нижнього рівня цін», – зазначає Олег Мельник, заступник директора ДП «Держзовнішінформ».

З урахуванням підвищення цін на нафтопродукти в оптовому сегменті на 50-60 коп./л у роздрібній торгівлі на українському ринку допоки відповідної реакції не спостерігається – ціни на АЗС станом на кінець березня і на сьогодні майже не змінилися. Розрахунок поточного середнього рівня маржі (поточна ціна на АЗС мінус поточна ціна в опті) вказує на її достатній рівень для збереження цін на поточному рівні.

Однак, за словами експерта, якщо ескалація протистояння в Сирії продовжуватиметься, це може і надалі сприяти підвищенню цін на нафту на світовому ринку та в подальшому спричинити зміну курсів основних валют – роздрібні ціни на українському ринку також можуть «відреагувати».

Прес-служба ДП «Держзовнішінформ»

Поставити запитання