Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.08.2021

Названо найперспективніші для експорту напрямки агробізнесу

Найперспективнішими з точки зору експортної привабливості є будь-які напрямки аграрного виробництва, що мають фінансування фондів та профільні асоціації з активною позицією. Неважливо, чи нішевий це напрямок, чи мейнстрімовий. Про це розповіла Ірина Зеленіна, директорка «Центру підтримки експорту КТПП» у матеріалі «Як вийти на зовнішні ринки українським фермерам» сайту Kurkul.com.

За її словами, найактивнішими в плані просування своїх членів та продукції за кордоном є Асоціація «Ягідництво України» та Українська Асоціація експортерів та переробників меду.

«Взагалі, Україна за останні 8 років зробила дуже великий крок у бік якості і обсягу експортованої продукції. Закордонні компанії вже розглядають нас як конкурентів. Доказом цього можна вважати непідробний інтерес міністра агробезпеки Об’єднаних Арабських Еміратів до українського стенда на останній виставці Gulfood в Дубаї. Продукція українського фермерства цікава закордонному ринку, але поборотися за місце під сонцем однозначно доведеться — це конкурентне середовище», — заявила Ірина Зеленіна.

Також вона наголосила на важливості об’єднання виробників заради взаємної вигоди при проходженні складних експортних процедур, несенні логістичних та маркетингових витрат.

«Не те щоб об’єднання декількох фермерів в якийсь альянс можна розцінювати як панацею для безперешкодного просування їхньої с/г продукції на зовнішні ринки, але будь-яке укрупнення та масштабування однодумців дає синергетичний ефект: допомагає конкурувати з більшими компаніями і дозволяє більш плавно рухатися до мети», — зауважила експертка.