Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 07.04.2017

Нові обмеження емісії формальдегіду плитної продукції

Реорганізація плитного виробництва потребує значних витрат.
Плитні виробництва для меблевої промисловості в Центральній Європі перевіряють можливі наслідки запланованого на грудень 2017 р. в США та Франції впровадження нових правил для продукції з вмістом формальдегіду (CARB-2). Нагадаємо, що в 2011 р. в Каліфорнії було внесено два правила щодо зменшення вмісту формальдегіду у виробах, що стануть чинними 12 грудня 2017 р. Норми будуть обов’язковими для дотримання з боку виробників, переробників, імпортерів, дистриб’юторів і роздрібних торговців плитної продукції. Передбачається, що норматив виділення формальдегіду листяної фанери становитиме 0,05 частини на мільйон, в ДСП – 0,09, в MDF – 0,11, в тонких MDF-плитах (товщиною менше 8 мм) – 0,13 частини на мільйон. У США одиницею виміру виділеного формальдегіду при камерному способі прийнята одиниця об’ємного співвідношення – ррm, тобто одна мільйонна частина на одиницю об’єму повітря. Ситуація неоднозначна. Деякі виробники кухонь, наприклад, Nobilia-Werke J. Stickling GmbH & Co. KG, вже заявили про призупинення щонайпізніше з грудня поставок своїх товарів до США. Із іншого боку, такий невеликий виробник, як Eggersmann Küchen GmbH&Co. KG, висловив готовність перейти на нові правила виготовлення меблів і активно перебудовує виробництво.
Всесвітньою організацією охорони здоров’я формальдегід віднесено до класу небезпечних канцерогенів, підвищений вміст якого в повітрі житлових приміщень здатний викликати ракові захворювання гортані, переважно у дітей і підлітків.