Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.08.2020

Оголошено старт концесійного проекту в порту Чорноморська

Міністерство інфраструктури України дає старт новому концесійному проекту в порту Чорноморська та оголошує конкурс на відбір консультантів для підготовки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) і тендерної документації для його реалізації. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Саме сьогодні, у день підписання другого концесійного договору в морському порту “Ольвія”, ми розпочинаємо новий концесійний проект поромної переправи у порту Чорноморська. У рамках цієї концесії плануємо залучити інвестиції в розмірі від 150 млн грн, які будуть спрямовані на модернізацію залізнично-поромного комплексу порту. Це будівництво нового паркінгу для вантажівок і терміналу для пасажирів та водіїв, а також станції техобслуговування для підготовки до продажу автотехніки, заміна асфальту та встановлення системи відеонагляду на відкритих складах, ремонт підйомного моста тощо. Очікуємо до кінця цього року розробити та погодити ТЕО, щоб вже наступного року оголосити концесійний конкурс”, – зазначив Владислав Криклій.

Крім цього, за словами очільника Міністерства, вже 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км відібрані для потенційних пілотних проектів державно-приватного партнерства. Розмір інвестицій сягатиме близько 2 млрд доларів США.

Також завершено пре-ТЕО трьох аеропортів і ЄБРР готовий розглянути можливість фінансування розробки ТЕО.

Довідково

Залізнично-поромний комплекс ДП “МТП “Чорноморськ” знаходиться у 5-му терміналі порту та включає 3 об’єкти – причали №26, №27 і №28. Їх річна потужність складає близько 4,5 млн тонн вантажу в залізничних вагонах, а також 35 тис. вантажних та 250 тис. легкових автомобілів.

Термінал є унікальним, адже поєднує можливості перевалки залізничних вагонів та автотранспорту, і є єдиним таким терміналом в Україні та одним з найбільших терміналів подібного типу у Чорному морі.

Термінал не має спеціалізації на перевалці окремих товарних груп. Його вантажопотік є диверсифікованим і в основному складається з вагонів, вантажівок, контейнерів та автомобілів.

Джерело: Урядовий портал.