Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.05.2020

Парламент прийняв у цілому законопроект про ядерну безпеку, який дозволить «Енергоатому» залучити 200 млн євро кредиту

Парламент прийняв у цілому законопроект про ядерну безпеку, який дозволить «Енергоатому» залучити 200 млн євро кредиту.

Верховна Рада прийняла в другому читанні та у цілому проект закону №2373 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії».

«З прийняттям Закону Україна виконала міжнародні зобов’язання щодо дотримання принципу незалежності органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки», – підкреслив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Забезпечення незалежності органу ядерного регулювання України є однією з умов Меморандуму про взаєморозуміння щодо Стратегічного енергетичного партнерства між Україною та ЄС, а також однією з умов Гарантійної угоди між Україною, як гарантом та Європейським співтовариством з атомної енергії (ЄВРАТОМ), як кредитором щодо надання кредиту НАЕК «Енергоатом» на реалізацію Комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій.

Відновлення незалежного статусу регулятора фактично поверне здатність України дотримуватись міжнародних режимів та норм безпеки (МАГАТЕ) та європейського законодавства в частині здійснення державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Відтак Україна повертає статус держави, відповідальної за ядерну безпеку, водночас НАЕК «Енергоатом» отримує можливість продовжувати користуватись кредитом ЄВРАТОМ на суму 200 млн євро.

З метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня кращих європейських стандартів та вимог з ядерної безпеки та охорони довкілля, НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Програма була розроблена «Енергоатомом» з урахуванням рекомендацій спільного проекту Єврокомісії, МАГАТЕ та України щодо підвищення безпеки та затверджена постановою Кабінету Міністрів України.

Для виконання проекту «Енергоатом» залучив найбільший в історії енергетичного сектору України кредит європейських інституцій – 600 млн євро (Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейське співтовариство з атомної енергії (ЄВРАТОМ).

Джерело: Урядовий портал.